data publikacji

W Gdańsku rozpoczęły się prace modernizacyjne  dawnego obiektu biurowego Stoczni Północnej.

 

Euro Styl - trójmiejski deweloper - przebudowuje powstały w latach 70. postoczniowy budynek biurowy przy ulicy Marynarki Polskiej w Gdańsku. Obiekt zyska nieprzypadkową nazwę, nawiązującą do tradycji i nomenklatury stoczniowej - C200 Office. Biurowiec będzie oddany do użytku w marcu 2016 roku. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest JLL. - Modernizacja C200 Office może być ciekawym przykładem nowego zagospodarowania postindustrialnego terenu - komentuje Mikołaj Konopka, wiceprezes Euro Styl. - Nowy obiekt ma być innowacyjny, wygodny i spełniać obecne na rynku inwestycji komercyjnych standardy.

- C200 Office to nowoczesny projekt biurowy, oferujący wysoką jakość w przystępnych stawkach najmu – dodaje Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału JLL w Gdańsku. - W C200 czynsze będą niższe o około 10-20 proc. niż w typowych obiektach biurowych, oferowanych na rynku trójmiejskim. Dodatkowo warto wspomnieć, że C200 posiada podziemne magazyny o powierzchni około 2,5 tys. mkw. Część z nich może korzystać z rampy.

Biurowiec będzie posiadał siedem kondygnacji, a jego elewację uatrakcyjni m.in. iluminacja LED. Całkowita powierzchnia najmu budynku wyniesie około 17,5 tys. mkw. Złożą się na nią pomieszczenia biurowe klasy A (parter i I piętro) oraz B+ (wyższe kondygnacje). Architekci odpowiedzialni za projekt zadbali, aby przyszli najemcy mieli możliwość elastycznej aranżacji powierzchni. Projektanci nie zapomnieli również o tym, by części wspólne obiektu były jak najbardziej efektywne, a przy tym i atrakcyjne. W hali garażowej oprócz miejsc parkingowych i przestrzeni magazynowej (około 2,5 tys. mkw.) z rampą, znajdzie się również rowerownia wraz z szatnią, prysznicami i szafkami dla cyklistów. Na terenie inwestycji powstanie duży parking naziemny. 

Biurowiec jest doskonale położony - w dobrze skomunikowanej, centralnej części Gdańska, przy ulicy Marynarki Polskiej 169 (przedłużenie Jana z Kolna). Tuż przed wejściem do obiektu znajduje się przystanek tramwajowy, nieco dalej przystanek SKM – Gdańsk Politechnika, a niecałe 3 km dzielą inwestycję od dużego węzła komunikacyjnego Gdańska Głównego, który obejmuje PKP, SKM, PKS oraz przystanki autobusowe i tramwajowe.  

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0