data publikacji

5 tys. pracowników w Grupie Żywiec może realizować wybrane procesy HR za pomocą prostej w obsłudze aplikacji. Wdrożone rozwiązanie usprawniło kadrowe czynności administracyjne, odciążyło dział personalny i ograniczyło papierowy obieg dokumentów w firmie.

Fot. Actiu

Rozwiązanie samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej w Grupie Żywiec wdrożyła firma GAVDI Polska. W ramach nowego rozwiązania samoobsługowego dla systemu SAP HCM pracownicy Grupy Żywiec mogą w każdej chwili podejrzeć swoje dane przechowywane w eTeczce - elektronicznej teczce osobowej pracownika, pobrać comiesięczny pasek płacowydokument PIT czy deklarację RMUA.

Samoobsługa i usprawnienia

Dzięki funkcjonalności samoobsługi pracownicy mogą także w sposób elektroniczny zweryfikować i zaktualizować swoje dane, złożyć oświadczenie o wspólnym rozliczeniu z małżonkiem w celach podatkowych, zgłosić członka rodziny do ZUS, czy zaplanować urlop wypoczynkowy bez konieczności wizyty w dziale HR.

– Za pomocą uruchomionej samoobsługi pracownicy mogą samodzielnie realizować działania, które do tej pory wymagały zaangażowania działu personalnego. Wszystkie to dzieje się przy użyciu intuicyjnej w obsłudze aplikacji dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej – mówi Ireneusz Hołowacz, kierownik projektu z firmy GAVDI Polska S.A., odpowiedzialnej za jego realizację.

Rozwiązanie samoobsługowe stało się dużym usprawnieniem także w pracy menedżerów, którzy teraz na bieżąco mogą mieć wgląd w dane podległych im pracowników, uzyskać informację o nieobecnościach w swoim zespole czy o upływających terminach ważności badań lekarskich lub szkoleń BHP.

Wiarygodne informacje

Dodatkowo rozwiązanie pozwala generować raporty  dla wybranych pracowników oraz elektroniczne wnioski kadrowe, na przykład o utworzenie stanowiska, zatrudnienie nowego pracownika, zmianę warunków zatrudnienia czy o rozwiązanie umowy o pracę. Wszystkie dane widoczne w panelu samoobsługi menedżerskiej pochodzą bezpośrednio z systemu kadrowo-płacowego, co daje pewność, że są zawsze aktualne i wiarygodne.

– Jakość usług świadczonych pracownikom jest dla nas bardzo ważna, dlatego zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania samoobsługowego. Cieszy nas, że spotkało się ono z bardzo pozytywną opinią pracowników i menedżerów zatrudnionych w Grupie Żywiec. Potwierdza to wynik ostatniej ankiety, w której corocznie Dział IT bada satysfakcję swoich respondentów, badając opinię o narzędziach, systemach i usługach IT – komentuje Marcin Piątkowski, kierownik projektu z Grupy Żywiec S.A.

Usprawnić pracę

Projekt wystartował w styczniu 2014 roku. Od lipca ubiegłego pracownicy Grupy Żywiec mogli korzystać z wybranych funkcjonalności, uruchomionych w ramach pierwszego etapu prac. Drugi etap projektu został sfinalizowany w październiku ubiegłego roku.

Wdrożenie samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej to kolejny Projekt, zrealizowany przez GAVDI Polska w Grupie Żywiec. Od kwietnia ubiegłego roku firma korzysta także z elektronicznych teczek osobowych pracowników. Rozwiązanie GAVDI eTeczka usprawniło pracę działu personalnego, pozwalając na zarządzanie dokumentami osobowymi w formie elektronicznej.


Grupa Żywiec  zdecydowała się także na zakup kolejnych autorskich rozwiązań GAVDI: Replicator, Korekty ZUS oraz Document Generator, który umożliwi generowanie różnego rodzaju formularzy i dokumentów kadrowych, a następnie dzięki integracji z eTeczką, pozwoli na udostępnienie ich w ramach samoobsługi w elektronicznej teczce osobowej pracownika.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0