data publikacji

Z opracowania firmy IDC wynika, że do 2018 r. aż 75 proc. europejskich pracowników będzie mobilnych. BYOD górą?

Wg IDC obecnie jedna trzecia firm pozwalała pracownikom na korzystanie z prywatnych smartfonów, laptopów i tabletów | Fot. Businesscomputingworld

W nowym biuletynie informacyjnym IDC, przygotowanym dla firmy OKI Europe, przedstawiono wpływ modelu BYOD i coraz większej liczby pracowników mobilnych na wymóg bezpiecznego dostępu do informacji niezależnie od czasu i miejsca. Szybkie oraz bezpieczne narzędzia dostępu i przetwarzania informacji służyć powinny nie tylko utrzymaniu, ale także zwiększaniu wydajności.

W odniesieniu do zmieniającej się charakterystyki środowiska pracy analitycy IDC stwierdzają, że inteligentne urządzenia wielofunkcyjne muszą oferować funkcję digitalizacji dokumentów chroniącą jednocześnie poufne dane firmowe przed zagrożeniami i wirusami oraz umożliwiać bezpieczne drukowanie z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety. 

Biuletyn informacyjny IDC zatytułowany „Czy wykorzystywane przez Ciebie procesy biznesowe ograniczają Twoje możliwości rynkowe? Wydajne drukowanie oraz zarządzanie dokumentami za pomocą inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych” przygotowała Jacqui Hendriks, IDC's Head of European Managed Print Services and Document Solutions.

Autorka biuletynu potwierdza, że aby uporać się z rosnącą mobilnością pracowników firmy i przedsiębiorstwa muszą kontrolować model pracy oparty na wykorzystywaniu prywatnych (BYOD) i służbowych urządzeń mobilnych. W celu utrzymania wydajnych metod pracy firmy muszą umiejętnie łączyć potrzebę ochrony firmowej własności intelektualnej z jednoczesną koniecznością zapewnienia pracownikom dostępu do informacji niezależnie od czasu i miejsca. Pomocne w tym jest wykorzystywanie aplikacji do druku mobilnego i skonfigurowanych rozwiązań dostępu do danych.

W ramach przeprowadzonego przez firmę IDC w 2013 r. badania trendów rynkowych związanych z wykorzystaniem usług drukowania ustalono, że jedna trzecia firm pozwalała pracownikom na korzystanie z prywatnych smartfonów, laptopów i tabletów. Podczas ankiety, dotyczącej wydajności procesów biznesowych przeprowadzonej przez IDC wśród małych i średnich przedsiębiorstw, bardzo wielu respondentów przyznało, że obowiązujące w ich firmach procesy wymagały poprawy m.in. przez otwarcie się na mobilność pracowników.

Wniosek:
Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne mogą być wykorzystywane jako narzędzia cyfrowej transformacji. Mogą pełnić funkcję platformy zapewniającej rozwój dzięki rozwiązaniom dotyczącym optymalizacji procesów ukierunkowanym na oszczędność pieniędzy i czasu, zorientowanym na cele biznesowe firmy, takie jak kwestie zgodności z przepisami i bezpieczeństwo, a także wspierającymi mobilność i inicjatywy związane z redukcją kosztów.

– Model BYOD z trendu przeistoczył się w biznesową rzeczywistość. Możliwość konfigurowania inteligentnych urządzeń wielofunkcyjnych w celu usprawnienia procesów, a także ułatwienia dystrybucji dokumentów i zarządzania nimi podnosi ich rangę w kontekście zarządzania modelem BYOD i mobilności pracowników – komentuje Terry Kawashima, dyrektor zarządzający OKI Europe Ltd.


Dodatkowe informacje: www.oki.pl/smartmfps

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0