data publikacji

Obecnie pomieszczenia biurowe są projektowane w taki sposób, by mogły jak najsprawniej i najszybciej dostosowywać się do zmian w układzie biura. Na podłodze warto zastosować rozwiązanie modułowe – wykładziny dywanowe w płytkach.

Płytki dywanowe Forbo Tessera są produktem bezpiecznym dla użytkowników | Fot. Forbo Flooring
Płytki dywanowe mają szereg zalet, m.in. możliwość łączenia płytek różnej wielkości i tekstury | Fot. Forbo Flooring

Co sprawia, że płytki dywanowe są optymalnym wyborem dla nowoczesnych biur? Wykładziny dywanowe w płytkach w sektorze budownictwa obiektowego i biurowego pozwalają na redukcję kosztów związanych z przeorganizowaniem pomieszczeń biurowych oraz oferują znacznie więcej możliwości dekoracyjnych, niż tradycyjne wykładziny w rolkach.

Dlaczego warto więc wybrać płytkę zamiast rolki? Wyjaśnimy to poniżej na przykładzie wykładzin dywanowych w płytkach Tessera, produkowanych przez Forbo Flooring. Ogromną zaletą płytek dywanowych jest ich trwałość, łatwość instalacji w dowolnie wybranym kierunku oraz, dzięki różnorodnej kolorystyce i fakturze, prawie nieskończona ilość możliwości dekoracyjnych i aranżacyjnych.

Płytki dywanowe Forbo Tessera są produktem bezpiecznym dla użytkowników, niskoemisyjnym, spełniającym wymogi standardu 01350, dotyczącego jakości powietrza w pomieszczeniu, o bardzo dobrych parametrach akustycznych.

Pamiętajmy też, że poszczególne kolekcje Forbo podwyższają punktację w certyfikacji BREEAM oraz LEED (aspekty ekologiczne, niskoemisyjność, akustyka i szereg innych aspektów oceny).

Płytki dywanowe mają szereg zalet. Przede wszystkim jest to możliwość łączenia płytek różnej wielkości i tekstury, a także możliwość stworzenia różnorodnych wzorów na podłodze.
Kolejne zalety:
• Podłogę taką można szybko dostosować do zmian w układzie biura
• Instalacja jest znacznie prostsza i szybsza, niż w przypadku wykładziny tradycyjnej
• Redukcja odpadu montażowego
• Łatwość wymiany uszkodzonych bądź zabrudzonych płytek (wystarczy wymienić jedną lub kilka, w miarę potrzeby, bez potrzeby np. przestawiania mebli w całym pomieszczeniu). W związku z tym także czas renowacji, odświeżania podłogi będzie ograniczony do niezbędnego minimum.

Co ważne, płytki dywanowe cechuje kompatybilność z systemami podłóg podniesionych, dających możliwość dostępu do instalacji podpodłogowych.

 

Płytki dywanowe można też bezpiecznie układać na podłogi ogrzewane. Wystarczy przestrzegać tylko najważniejszych zaleceń producenta płytek:

- należy upewnić się, że ogrzewanie podłogowe jest wyłączone na 48 godzin przed instalacją i 48 godzin po instalacji
- po ułożeniu płytek najlepszy efekt przyniesie zwiększanie temperatury stopniowo – o kilka stopni co parę dni, aż do uzyskania odpowiedniej temperatury
- zgodnie z zaleceniem producenta, należy mieć na uwadze, że ogrzewanie podłogowe nigdy nie powinno przekraczać 27 stopni C (pod wykładziną).

Przed oddaniem wykładziny do użytku warto zadbać o utrzymanie równomiernej temperatury w pomieszczeniu, mieszczącej się w przedziale 18-27 stopni C.

Poniżej w galerii prezentujemy kilka możliwości aranżacyjnych, jakie możemy uzyskać przy wykorzystaniu płytek dywanowych Forbo Flooring  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0