data publikacji

11 miast, 72 godziny wykładów, blisko tysiąc uczestników, a także 2800 rozdanych licencji i niezliczona ilość przekazanej wiedzy.

 

To najkrótsze podsumowanie bezpłatnych szkoleń poświęconych bezpieczeństwu infrastruktury IT, zorganizowanych przez firmę Axence. Portal biuro-kreacja.info był patronem medialnym tego wydarzenia.

Szkolenia, zorganizowane w 11 największych miastach Polski, skierowane były do osób zainteresowanych podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych. Specjaliści i praktycy, na co dzień zajmujący się tą problematyką, poruszali tematy związane m.in. ze współczesnymi trendami i najczęstszymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa infrastruktury IT w organizacji, metodami prewencji i skutecznymi sposobami walki z atakami sieciowymi czy zintegrowanym zarządzaniem zasobami informatycznymi w organizacji.

W warsztatach udział wzięli administratorzy sieci, informatycy, szefowie działów IT, jak również integratorzy systemów informatycznych czy właściciele firm. – Tempo, w jakim pojawiają się nowe zagrożenia dla sieci firmowych, obliguje specjalistów do ciągłego poszerzania wiedzy na ich temat – komentuje Grzegorz Oleksy, dyrektor firmy Axence i zarazem jeden z prelegentów. – W tegorocznej edycji naszych szkoleń szczególny nacisk położyliśmy na coraz szersze spektrum ryzyka i motywacje ataków oraz skuteczne metody ochrony przed nimi.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również prelekcje poświęcone prawnym i organizacyjnym aspektom monitorowania pracowników. Temat ten od lat niezmiennie budzi nie tylko wiele wątpliwości, ale również emocji, zarówno wśród osób monitorowanych, jak i tych odpowiedzialnych za wdrożenie i administrowanie rozwiązaniami do monitoringu.

Warto dodać, że każdy z uczestników otrzymał za darmo komercyjne licencje na oprogramowanie, zapewniające ochronę komputera oraz imienny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu. Organizatorem szkoleń była firma Axence.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0