data publikacji

Wśród polskich przedsiębiorców rośnie popularność komunikacji w chmurze.


- Rok 2014 przyniósł podwojenie liczby naszych klientów, którzy zdecydowali się na komunikację z chmury i wdrożyli naszą usługę Unified Communications as a Service - przyznaje Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions. - Zaufanie do chmury rośnie, co bardzo cieszy, bo to była jedna z głównych barier rozwoju tego typu rozwiązań – dodaje prezes Integrated Solutions, spółki należącej do Orange Polska.  

Z danych opublikowanych przez EMC Poland wynika, że już teraz blisko połowa polskich przedsiębiorstw korzysta z rozwiązań chmurowych, natomiast 14 proc. wykorzystuje technologię hybrydową. Cloud przoduje szczególnie w obszarze rozwiązań wspierających, takich jak m.in. systemy do komunikacji zintegrowanej czy bezpieczeństwo.
- Usługę UCaaS (Unified Communications as a Service) wprowadziliśmy w kwietniu 2012 roku, jako pierwsze na polskim rynku rozwiązanie tego typu. Znalazła ona duże zainteresowanie wśród  instytucji i firm z wielu branż. Na przestrzeni 2012 i 2013 roku zrealizowaliśmy wdrożenie m.in. w Banku Ochrony Środowiska, Grupie Danone i Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Na naszą usługę w tym roku zdecydowały się Grupa Onet.pl SA, Konsalnet Holding, Ruch SA, a także kolejne instytucje z sektora finansowego. Po dwóch latach z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że oferowany przez nas system do komunikacji w chmurze to rozwiązanie w pełni dojrzałe, a jego najlepszą rekomendacją są zrealizowane dotychczas projekty – podsumowuje Leszek Hołda.

Unified Communications as a Service łączy wszystkie dostępne kanały komunikacji, takie jak: telefon, komunikator, e-mail, w jedną łatwą w obsłudze platformę. Korzystając z rozwiązania, firmy zwiększają dostępność swoich pracowników, a praca w zespołach rozproszonych w różnych częściach kraju i świata przestaje być problemem.
Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i telekomunikacji. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0