data publikacji

Nowe biuro Aon w Krakowie to blisko 10 tysięcy mkw., dostosowanych do potrzeb pracowników zgodnie z koncepcją Activity Based Working.

Stworzyliśmy środowisko, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie – podkreśla John Lyons, Aon Krakow Centre Location Lead
Dla pracowników dostępne są m.in. klasyczne przestrzenie open space, jak sofy z wyciszonymi ściankami

Cztery piętra, 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, ponad 60 sal do spotkań, pokoje relaksu oraz kilkadziesiąt alternatywnych miejsc do pracy, poza biurkiem. Takie właśnie przyjazne pracownikom biuro stworzył Aon – firma świadcząca usługi z zakresu doradztwa i zarządzania ryzykiem. W styczniu do nowego biura, mieszczącego się na terenie krakowskiego kompleksu biurowego Enterprise Park, przeniosło się ponad 1100 pracowników firmy.

Projekt wnętrza jest realizacją wdrożonej w firmie koncepcji Activity Based Working. To styl pracy, który zakłada, że pracownicy nie mają na stałe przypisanych biurek, ale mogą swobodnie zmieniać stanowiska w zależności od upodobań, nastroju czy zadań do wykonania.

– Planując wystrój naszego nowego biura wzięliśmy pod uwagę różnorodność pracowników Aon i za cel postawiliśmy sobie zapewnienie wszystkim optymalnych warunków do pracy. Stworzyliśmy środowisko, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie – podkreśla John Lyons, Aon Krakow Centre Location Lead.

Dla pracowników dostępne są zarówno klasyczne przestrzenie open space, jak i biurka do pracy na stojąco z regulowaną wysokością, sofy z wyciszonymi ściankami, biurka-bieżnie oraz pokoje bez technologii, sprzyjające rozmowie. Takie rozwiązania mają pomóc w budowaniu pozytywnych doświadczeń pracowników, rozwijać ich kreatywność i innowacyjność, a także wspierać współpracę i budowanie relacji.

Firma rozpoczęła realizację projektu nowego biura we wrześniu 2016. Poszczególne etapy projektowania i urządzania wnętrza poprzedziły konsultacje z pracownikami, którzy mogli oceniać dotychczasowe działania i zaproponować rozwiązania, ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków. Mieli też wpływ elementy wystroju wnętrz nowego biura.

– Jesteśmy zdania, że sami pracownicy najlepiej wiedzą, czego potrzebują, by poczuć się w miejscu pracy w pełni komfortowo. Dlatego to im oddaliśmy głos w wielu kwestiach, takich jak dobór mebli, nazewnictwo sal konferencyjnych, a także wyposażenie pokoi wellbeing – opowiada Ted Winterbottom, Programme Manager w Aon.

 


Rekrutacja do Aon trwa, a firma zapewnia, że w nowej przestrzeni jest miejsce dla kolejnych pracowników.

Aktualne ofery pracy znaleźć można na stronie: www.pracaaon.pl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0