data publikacji

Biurowiec Proximo – oficjalnie otwarty. Łączny poziom wynajęcia przekracza już 65 proc.

Projekt architektoniczny Proximo powstał na deskach renomowanej, brytyjskiej pracowni Rolfe Judd

W budynku położonym tuż przy stacji metra Rondo Daszyńskiego, oddano do użytku blisko 28,4 tys. mkw. powierzchni najmu.

– Z dumą dopisujemy Proximo do listy budynków zrealizowanych przez Hines w Polsce, która jest dla nas jednym z kluczowych rynków w Europie, na którym prowadzimy działalność deweloperską i zarządczą, jak również poszukujemy okazji do poszerzenia portfolio o atrakcyjne nieruchomości w drodze zakupu. Biorąc pod uwagę kondycję i dynamikę polskiego rynku, chcemy pozostać tu aktywnym graczem – podkreśla Lee Timmins, CEO Regionu Euroazjatyckiego i członek komitetu wykonawczego Hines Executive Committee.

Wśród najemców 13-kondygnacyjnego budynku są m.in. Stanley Black & Decker, Grupa Pracuj, Takeda, Manpower Group, Six Payment Services, Axa Assistance, Hines, Fox Networks Group Poland, Rossmann, Jean Louis David, Green Caffe Nero oraz Olimp.

– Cieszymy się, mogąc zaoferować najemcom obiekt współtworzący nowoczesny krajobraz warszawskiej Woli. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym firmom, w szczególności architektom oraz generalnemu wykonawcy, których praca umożliwiła zakończenie budowy zgodnie z założonym harmonogramem – dodaje Mieczysław Godzisz, Prezes Zarządu Hines w Polsce.

Projekt architektoniczny Proximo powstał na deskach renomowanej, brytyjskiej pracowni Rolfe Judd. – Wspólnie z deweloperem stworzyliśmy budynek nowoczesny, a jednocześnie wyrazisty w formie, odpowiadający na potrzeby użytkowników i szanujący kontekst lokalizacji. Jesteśmy pewni, że ukończenie drugiej fazy Proximo pozwoli dodatkowo podkreślić atuty tego projektu – mówi Dyrektor Michał Sęczkowski z pracowni Rolfe Judd.

Architektura dwóch lobby Proximo to z kolei dzieło legendarnego włoskiego studia Pininfarina, dla którego jest to debiutancki projekt na polskim rynku nieruchomości.

– Uważam Proximo za dojrzały i wyrafinowany przejaw języka architektury – deklaruje Paolo Pininfarina, Prezes Grupy Pininfarina, obecny na uroczystości otwarcia inwestycji. – Dynamiczne i oddziałujące na zmysły linie odwołują się do ruchu i elegancji, zmieniając przestrzeń wewnętrzną w niezwykłe, bijące serce. Jesteśmy dumni ze współpracy z Hines i przekonani, że jest to dopiero pierwszy z naszych wspólnych, prestiżowych projektów.

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu Proximo była firma HOCHTIEF Polska. Pierwszy etap Proximo został ukończony niespełna dwa lata po rozpoczęciu prac budowlanych.
Za projekt konstrukcji, instalacji oraz certyfikację BREEAM budynku biurowego Proximo odpowiadało międzynarodowe biuro projektowe BuroHappold Engineering.


Hines rozpocznie realizację drugiego etapu Proximo w trzecim kwartale bieżącego roku. W kaskadowo ułożonym budynku (6-10 kondygnacji naziemnych) znajdzie się 20,6 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia oraz 207 miejsc na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym.

Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu, drugi budynek również wyróżnią duże powierzchnie pięter oraz niski współczynnik powierzchni wspólnych. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „VERRY GOOD”. Zakończenie budowy planowane jest w 2018 roku.

W realizację drugiego etapu Proximo również zaangażowani będą architekci Rolfe Judd oraz studia Pininfarina, a także HOCHTIEF Polska jako generalny wykonawca.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0