data publikacji

Usługi finansowe, sektor medyczny, turystyka, e-commerce i Facility Management – firmy z kilku rożnych branż niebawem połączy lokalizacja ich nowych biur w stolicy Polski.

Gdański Business Center | HB Reavis

W budynkach stworzonych w Warszawie przez HB Reavis – West Station, Gdański Business Center oraz Postępu 14 – od początku roku wynajętych zostało już ponad 35 tys. mkw. powierzchni.

– Ta liczba to już prawie trzy czwarte sukcesu osiągniętego przez HB Reavis w całym 2016 roku, który zakończyliśmy najlepszym wynikiem wśród deweloperów aktywnych w stolicy. Niedawne umowy z Astra Zeneca i Diebold Nixdorf były największymi na stołecznym rynku w pierwszym kwartale br. Cieszymy się, że w ostatnich tygodniach miejsca, które tworzymy, zostały docenione przez kolejne firmy – mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

Trzech nowych najemców zyskał właśnie kompleks West Station w Alejach Jerozolimskich. Wkrótce wprowadzi się tu eTravel – największa polska firma specjalizująca się w profesjonalnej obsłudze podróży służbowych dla firm (2 780 mkw.), Athlon Car Lease (blisko 600 mkw.) oraz Urgo Polfa Łódź – dostawca zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej oraz wyrobów medycznych i farmaceutyków (472 mkw.).
Jednym z głównych atutów nowej siedziby z perspektywy pracowników będzie łatwy dojazd z większości dzielnic Warszawy dzięki sąsiedztwu ważnego węzła komunikacyjnego. Wraz z otwarciem Carrefour Express poszerzona zostanie też oferta usługowa West Station, z której chętnie korzystają również pasażerowie odjeżdżający z dworca Zachodniego.

Prawie w całości wynajęty jest już budynek C w Gdański Business Center położony tuż obok stacji metra Dworzec Gdański. Od lipca stał się on siedzibą polskiego oddziału firmy De Lage Landen Leasing Polska (DLL). Jej pracownicy korzystać będą z 1 tys. mkw. powierzchni na pierwszym piętrze budynku. W wyborze nowego biura DLL doradzała firma SkyWest. Ponadto, na piątym piętrze sąsiedniego budynku D znajdzie się biuro firmy Shoplo (720 mkw.), odpowiedzialnej za popularną platformę sprzedaży internetowej i wielokanałowej. W transakcji klienta reprezentowali eksperci Brookfield.
Oprócz wygodnych biur, na ich pracowników czekają dodatkowe udogodnienia – sprzyjające odpoczynkowi tereny zielone oraz łatwy dostęp do usług i gastronomii na miejscu i w okolicy.

Nowego najemcę powita również Postępu 14. Do jednego z najnowocześniejszych i najbardziej „zielonych” budynków w biurowej części Mokotowa wprowadzi się Atalian. Wiodący europejski dostawca usług w zakresie Facility Management zajmie prawie 530 mkw. powierzchni na siódmym piętrze. Najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank. Dodatkowo, swoje biuro w Postępu 14 o 113 mkw. powiększył największy najemca budynku – Samsung Electronics, który zajmuje w nim teraz łącznie 4,8 tys. mkw.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0