data publikacji

Ikona designu – Karim Rashid – w wyjątkowej współpracy z Grupą Kinnarps na targach 100% Design.

Efektem współpracy Grupy Kinnarps z Karimem Rashidem są trzy unikalne produkty
Materia, NC i Skandiform tworzą projekty, które są minimalistyczne, a przy tym zmysłowe - mówi Karim Rashid

Trzy należące do Grupy Kinnarps szwedzkie marki meblowe – Materia, NC oraz Skandiform – zainicjowały współpracę z amerykańskim projektantem Karimem Rashidem, jednym z najbardziej twórczych projektantów na świecie, zdobywcą licznych nagród. Efektem współpracy są trzy unikalne produkty , które z powodzeniem łączą barwny design Karima Rashida z kluczowymi wartościami marek.

– Praca z międzynarodowymi projektantami, mająca na celu rozszerzanie naszych projektów i docieranie do globalnego rynku, stanowi część naszej strategii. Skoro odnieśliśmy wielki sukces w Ameryce Północnej, logiczne wydawało się podjęcie współpracy z projektantem ze Stanów Zjednoczonych – mówi Thomas Johannesson, dyrektor generalny Materii, NC i Skandiformu. – Zwykle nie pracujemy z tym samym projektantem przy projektach dla wszystkich trzech marek, ale po spotkaniu z Karimem w Nowym Jorku zdecydowaliśmy się zrobić wyjątek. Jego celem jest zawsze coś niespodziewanego, a to pokrywa się z naszą ambicją, by nasze marki były innowacyjne i kreatywne.

Dla mieszkającego i pracującego w Nowym Jorku Karima Rashida współpraca jest bardzo interesująca.

– Kraje Skandynawskie szanują design, który stanowi nieodłączną część ich kultury. Kiedy pracuję z różnymi kulturami, staram się uchwycić zarówno kulturę regionalną, jak i tożsamość marki – wyjaśnia projektant. – Szanuję każdą firmę, z którą współpracuję. I ciężko pracuję, aby zrozumieć, co robią i czego potrzebują. Co do Materii, NC i Skandiformu, widzę, że tworzą projekty, które są minimalistyczne, a przy tym zmysłowe; technologiczne, a jednak ludzkie; innowacyjne i eksperymentalne jednocześnie. Moja filozofia świata fizycznego jest taka sama. Korzystając z mocnych stron każdego klienta, stworzyliśmy trzy oryginalne projekty, które łączą moją wizję i ich marki.

Trzy nowe produkty to:
- krzesło barowe Kaloo Materii,
- krzesło Manhattan NC,
- fotel Phaze Skandiformu.


W Wielkiej Brytanii zostaną one zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów 100% Design w Londynie, jako część „Clerkenwell Presents” – pokazu produktów londyńskiej społeczności designerów. Następnie produkty będzie można zobaczyć w showroomie firmy Kinnarps na Turnmill Street EC1.

Więcej informacji: www.kinnarps.pl/karimrashid

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0