data publikacji

Biuro kobiety biznesu powinno być takie jak ona – subtelne i eleganckie. I takie, w którym będzie się czuła komfortowo podczas realizacji największych wyzwań.

Niezależnie od profilu działalności warto zainwestować w dobrze zaprojektowane meble
Czerwony fotel we wnętrzu o stonowanej kolorystyce może być ciekawym elementem wyposażenia gabinetu

Biuro powinno być także reprezentacyjne, aby przebywający w nim kontrahent miał świadomość, że jego właścicielka jest godnym zaufania partnerem. Przedmioty, którymi się otaczamy wiele o nas mówią, ważne więc, aby wystrój gabinetu był wysmakowany, spójny i funkcjonalny.

Wygoda i elegancja

Niezbędnym elementem wyposażenia biura są oczywiście meble. Przede wszystkim muszą być one wygodne i ergonomiczne, bo to wpływa na komfort pracy i podejmowane decyzje. W przypadku doboru stylistyki panie mogą sobie tu pozwolić na bardziej wyszukane i subtelne wzornictwo, niż panowie.
Czerwony fotel we wnętrzu o stonowanej kolorystyce może być ciekawym elementem wyposażenia gabinetu kobiety. Warto też pomyśleć o dobrze zaprojektowanym regale na dokumenty oraz niewielkim stoliku i fotelach dla gości.

Oczywiście nie możemy zapominać o wygodnym biurku do pracy. Źle dobrane, niewygodne meble nie sprzyjają kreatywności. Specjaliści od aranżacji wnętrz przestrzegają nas jednak przed zbyt komfortowym urządzeniem biura, żeby nie myliło się nam z domem i nie zniechęcało do pracy.

Aranżacja na miarę

Dobrze zaprojektowane biuro powinno nawiązywać do rodzaju działalności i oddawać jej charakter. Inaczej więc będzie wyglądał gabinet prawniczki, a inaczej szefowej agencji reklamowej.
W pierwszym przypadku idealnie sprawdzi się styl klasyczny oraz masywne meble, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Gabinet szefowej agencji reklamowej dobrze będzie wyglądał w designerskiej, awangardowej odsłonie. Tym, co powinno jednak łączyć obie te przestrzenie, jest umiar i elegancja.

Niezależnie od profilu działalności warto zainwestować w dobrze zaprojektowane meble, a nawet robione specjalnie na zamówienie. Unikajmy raczej tych, które można znaleźć w sieciówkach, bo te nie dodadzą prestiżu firmie.

Ważne dodatki

Kobiety mają to w swojej naturze, że lubią otaczać się pięknymi przedmiotami, jednak tu także wskazany jest umiar. Oryginalna lampka na biurku nie tylko będzie dobrze oświetlała miejsce pracy, ale też nada wnętrzu charakteru. W dobrym tonie jest także zielona roślina, która zawsze pozytywnie wpłynie na klimat panujący we wnętrzu oraz ramki ze zdjęciami lub wysmakowanymi obrazami na ścianach. Designerski pojemnik na długopisy czy oryginalny wazon ze świeżymi kwiatami dodadzą przytulności gabinetowi kobiety.

Warto jednak oszczędnie dobierać dodatki – jaskrawe dywany, nadmiar elementów dekoracyjnych na ścianach i meblach oraz intensywnie wzorzyste tapety mogą rozpraszać uwagę. Umiar w tym przypadku jest jak najbardziej wskazany.

Kobiece biuro powinno być zatem:
- eleganckie i wygodne,
- z dobranymi ze smakiem dodatkami,
- ukazujące profesjonalizm właścicielki.

Umiejętnie zaaranżowane biuro będzie budziło zaufanie klientów i kontrahentów.Biurowych inspiracji możecie szukać na stronie www.everspace.pl

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0