data publikacji

Voxflor Sorona to innowacyjne włókno do produkcji wykładzin dywanowych w płytkach. Wyjątkowa łatwość usuwania plam – to tylko jedna z jego zalet.

Wykładzina Sorona to innowacyjny produkt, zawierający 37 proc. odnawialnych składników roślinnych | Fot. Floormarket
Producent wykładzin w płytkach z włókna Sorona, firma Voxflor zapewnia 25 lat gwarancji | Fot. FloorMarket

Nieusuwalne plamy na wykładzinie – to koszmarnie tylko osób sprzątających, ale też producentów wykładzin dywanowych i włókien do ich produkcji...

Najlepsze stosowane dzisiaj włókno do wykładzin (czyli amerykański Invista Antron 6.6) częściowo radził sobie z problemem, ale na plamy wywołane produktami o kwaśnym pH, jak wino, kawa itp. nie było rady – niestety, trwale odbarwiały one wykładzinę…

Przepis na włókno idealne

Amerykanie z wielkiego koncernu chemicznego DuPont pracowali dekadę nad tym problemem i wszystko na to wskazuje, że udało się go wreszcie zlikwidować. Powstało rewolucyjne włókno o nazwie Sorona, a producent Voxflor wykorzystał je do produkcji wykładzin dywanowych w płytkach, znajdujących szerokie zastosowanie w biurach, hotelach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Sorona jest niebywale innowacyjnym produktem, który zawiera 37 proc. odnawialnych składników roślinnych.

– Jego powstawanie jest bardzo ciekawe. Otóż, jak wszyscy pewnie wiedzą, w USA produkuje się ogromne ilości kukurydzy. Z tej rośliny, a konkretnie z glukozy uzyskanej ze skrobi kukurydzianej, tworzy się dodatek, z którego powstaje bio-polimer, który z kolei łączy w sobie najlepsze cechy nylonu (poliamidu) i poliestru – wyjaśnia Tomasz Ostański, członek zarządu autoryzowanego dystrybutora Voxflor, firmy FloorMarket.

Niemożliwe staje się możliwe

Uzyskane w ten sposób włókno Sorona zapewnia niezwykłą miękkość, komfort, lśniący kolor i łatwość pielęgnacji. Włókno ma niebywałą wprost cechę: łatwości usuwania plam, w tym o kwaśnym pH, które praktycznie były niemożliwe do usunięcia z produkowanych dotychczas wykładzin z włókien poliamidowych i polipropylenowych.

Producent wykładzin w płytkach z włókna Sorona, firma Voxflor zapewnia 25 lat gwarancji, praktycznie zmywalność taką jak dla wykładzin PCV, oraz bardzo atrakcyjne wzornictwo.
Potwierdzają to testy, które pokazują, że wszelkie plamy można wyczyścić wyłącznie za pomocą wody bez detergentu, szmatki i odkurzacza odsysającego wodę. Niemożliwe stało się możliwe – brud i płyny nie wnikają do struktury włókna.

Eko-korzyści

Dodatkowo, produkując włókno Sorona, koncern Du Pont uzyskał dzięki nowej technologii, zmniejszenie zużycia energii o 40 proc. i redukcję zużycia gazów cieplarnianych do 63 proc. w stosunku do produkcji dotychczasowego nylonu 6.0.

Płytki dywanowe z tego włókna można stosować praktycznie w każdym obiekcie: domu, biurze, hotelu. Odczyszczanie odbywa się bez detergentów, za pomocą wody oraz odkurzacza odsysającego. Trudne plamy usuwamy ekstrakcyjnie z pomocą odkurzacza wytwarzającego parę wodną.

Ćwierć wieku – bez plam!

Cena produktów z włókien SORONA nie jest niska, jednak jeżeli wziąć pod uwagę ich całkowity koszt eksploatacji, okazuje się niezwykle atrakcyjna – nie ma na rynku drugiego produktu z tak długą gwarancją – aż 25 lat.

 


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykładzin dywanowych w płytkach z włókien Sorona, sprzedawanych przez FloorMarket – dystrybutora wykładzin obiektowych z wieloletnim doświadczeniem w branży.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0