data publikacji

Zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela Capella sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working.

System Free Float sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do ruchów osoby siedzącej na fotelu

Capella to nowa seria foteli obrotowych Kinnarps. Sercem foteli jest zaś innowacyjny mechanizm FreeMotion™, który zapewnia tzw. siedzenie aktywne.

Fotele Capella zostały wyposażone w najnowszy patent firmy Kinnarps – system Free Float™ nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Mechanizm ten nazywa się FreeMotion™ i sprawia, że nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, co jednak nie jest dla nas odczuwalne, ponieważ ruchy, które wykonujemy, są bardzo niewielkie – choć ciągłe. Dzięki temu siedzimy aktywnie, a fotel wcale nie wydaje się być niestabilny. I właśnie w tym rzecz – fotel Capella został zaprojektowany zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej, stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób „wymusza” na nas ruch.

Komfort ma tutaj nadrzędne znaczenie. Zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working, gdzie z wyposażenia biura korzysta wiele osób o różnych preferencjach.

Fotel Capella został zaprojektowany przez Johana Larsvalla ze szwedzkiej pracowni Idesign. To uznana marka w branży projektanckiej, zwłaszcza w kontekście projektów dla środowisk pracy, zaś sam Johan Larsvall współpracuje z Kinnarps już od jakiegoś czas, czego efektem było wiele świetnych projektów foteli ergonomicznych z oferty Kinnarps.

Fotele Capella dostępne są w wielu różnych wersjach. Detale oferowane są w opcji białej, polerowanej lub czarnej. Do fotela można również dobrać dowolną tapicerkę z oferty Kinnarps, co daje użytkownikom szerokie możliwości w zakresie personalizacji.


Więcej informacji: www.kinnarps.pl


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0