data publikacji

Aktywność zawodowa to nieodzowna składowa stylu życia współczesnego człowieka. Jej szczególną odmianę stanowi praca wykonywana w środowisku biurowym.

MESH | Fabryka Mebli Biurowych MDD
MESH | Fabryka Mebli Biurowych MDD

Tego typu działalność wiąże się często z koniecznością wielogodzinnego przebywania pracownika w przestrzeni firmowej, co w dłuższej perspektywie może okazać się niezwykle uciążliwe, zwłaszcza kiedy wnętrze nie jest zaaranżowane w zgodzie z potrzebami pracowników. Aby zapobiec podobnym sytuacjom, wielu pracodawców zdecydowało się wyposażyć stanowiska pracownicze w customowe meble.

Idea customizacji

Urządzanie przestrzeni pracy w duchu nudnych standardów deprymowało pracowników, ale też nie sprzyjało kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Dopiero ostatnie dekady przyniosły przełom wywołany nie tylko zwiększoną troską o ergonomię, ale także dbałością o właściwe samopoczucie wykonujących służbowe obowiązki osób. Niegdyś to człowiek musiał dostosować się do zastanych warunków, dziś natomiast otoczenie ma się wpisywać w potrzeby użytkownika, tak by zwiększyć jego wydajność, umożliwić komfortową pracę, zagwarantować poczucie prywatności, jak i stworzyć warunki do odpoczynku oraz regeneracji sił.

Służy temu wprowadzanie do biur specjalnych serii mebli, zaprojektowanych zgodnie z ideą customizacji, nakazującą dostosowanie się poszczególnych obiektów do potrzeb miejsca i pracowników.

Poczuć się jak w domu

Relaks kojarzy nam się głównie z wypoczynkiem w domowych warunkach, kiedy naszej głowy nie zaprzątają sprawy zawodowe ani problemy dnia codziennego. Tymczasem podczas wykonywania służbowych zadań także warto wygospodarować sobie czas na przerwę, po której wrócimy do swoich czynności z większym pokładem energii, zwłaszcza jeżeli w naszej firmie jest wygospodarowana strefa, w jakiej można się choć przez chwilę odprężyć.

W takim miejscu doskonale odnajdują się meble o charakterze wypoczynkowym, które coraz częściej upodabniają się do wariantów przeznaczonych do użytku domowego. Świadczy to o postępującej tendencji do familiaryzacji środowiska pracy, sprzyjającej kreowaniu przyjaznej, przytulnej atmosfery w biurze – miejscu, w którym spędzamy z reguły aż jedną trzecią doby. Specjaliści zauważają bowiem pozytywny wpływ na efektywność pracowników, czujących się w firmowej przestrzeni jak w domu.

W związku z tym współcześni designerzy przywiązują ogromną wagę do wzornictwa tego rodzaju wyposażenia, dbając by były maksymalnie eleganckie, a jednocześnie wygodne i funkcjonalne.
Branża biurowa może więc korzystać z kolekcji sof, foteli i stolików, za pomocą których udaje się stworzyć komfortową strefę wypoczynku w siedzibie przedsiębiorstwa, inspirowaną wyglądem domowych salonów, w których przyjmujemy gości czy szukamy ukojenia po ciężkim dniu.

Spersonalizowana aranżacja

Kierując się dostrzeżonymi przez specjalistów prowadzących badania nad zwiększeniem efektywności pracy wnioskami, firmowi decydenci udostępniają swojej załodze ekskluzywne i ergonomiczne rozwiązania. Zanim jednak trafią one do użytku, osoby odpowiedzialne za aranżację przestrzeni biurowej muszą zdecydować, które warianty będą najlepiej pasowały do indywidualnych potrzeb urządzanej strefy.

Alternatyw jest wiele. Uznani producenci zapewniają możliwość spersonalizowania wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin, co daje duże pole do kreacji. Wybierając poszczególne elementy, zmienia się nie tylko wygląd mebla, ale też jego funkcja. Świetnym przykładem jest kolekcja MESH produkcji Fabryki Mebli Biurowych MDD. Wysokie oparcie z rozległymi bokami tworzy przytulne miejsce do odpoczynku, w odizolowaniu od otoczenia. Niskie oparcie sprawdzi się natomiast w mniejszych pomieszczeniach, w których niewielka szerokość sofki idealnie spełnia wymagania funkcjonalne. Nie bez znaczenia dla wygody, ale i wizerunku firmy jest zastosowanie siedzisk wykonanych z najwyższą dbałością o szczegóły.

W przypadku kolekcji MESH, meble powstały dzięki połączeniu rzemiosła krawiectwa z precyzją technologii wielkoseryjnych sofom i fotelom często towarzyszą uzupełniające całość stoliki kawowe oraz pomocnicze. Dzięki kilku średnicom blatu, a także zróżnicowanym wysokościom, mogą być zestawiane w parach lub występować pojedynczo, co ułatwia funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni biura.

Siedzisko idealne

Wykonywanie zadań na stanowisku pracowniczym oraz odpoczynek w przerwie pomiędzy podejmowanymi działaniami to nie jedyne aktywności załogi danej firmy. Często istnieje bowiem potrzeba organizacji konferencji, spotkania służbowego czy przeprowadzenia prezentacji przed audytorium. Niejednokrotnie tego typu sesje trwają nawet kilka godzin, przez co udział w nich niekiedy przeradza się w męczące doświadczenie, zwłaszcza, jeżeli nie zadbano wcześniej o właściwie dobrane siedziska.

Na szczęście istnieją modele, które nie dopuszczają do wystąpienia dyskomfortu podczas dłuższego korzystania. Przykładem są krzesła i fotele z kolekcji ULTRA, produkcji MDD. Dzięki miękkiej poduszce elastycznego oparcia, meble te wyróżniają się nieprzeciętną wygodą siedzenia oraz ergonomią – za sprawą zaawansowanych technologii, zastosowanych do uzyskania skomplikowanych kształtów i cienkich krawędzi o wyrafinowanej linii. W efekcie powstają wytrzymałe wielofunkcyjne siedziska, które w łatwy sposób można dostosować do potrzeb miejsca, w jakim będą używane. Dzięki sztaplującym się podstawom łatwo zorganizujemy dowolną przestrzeń audytoryjną, zaś decydując się na stelaże obrotowe na kółkach, uzyskamy fotele przeznaczone do pracy przy stanowisku komputerowym.

 

Więcej o kolekcji ULTRA można przeczytać w artykule  ULTRA - dwa oblicza komfortu

 Niezależnie od wersji, wybierając wyposażenie przestrzeni biurowej, warto wziąć pod uwagę możliwość zaadaptowania jej meblami zaprojektowanymi w zgodzie z trendem customizacji. Poprawa samopoczucia oraz zwiększona produktywność pracowników to chyba wystarczające powody, by po nie sięgnąć.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.5