data publikacji

Kinnarps Next Office – praca oparta na aktywności to koncepcja aranżacji wnętrza, niezależna od lokalizacji, która sprzyja mobilności, tworząc ergonomiczne biuro dostosowane do rodzaju wykonywanej w nim pracy. 

Kinnarps Next Office – praca oparta na aktywności z myślą o ergonomicznym miejscu pracy, sprzyjającym mobilności

Metody pracy zmieniają się wraz z technologią, a tradycyjne miejsca pracy powoli odchodzą do lamusa, ustępując miejsca nowym rozwiązaniom. Praca – to obecnie czynności, które wykonujemy, a nie miejsce, do którego chodzimy.  

Zwyczajny dzień  w pracy

Dla  większości pracowników biurowych wiąże się z wieloma różnymi zadaniami. Osiągnięcia technologii – smartfony, tablety, przenośne komputery i sieci bezprzewodowe – umożliwiły nam  wykonywanie pracy w różnych środowiskach, zarówno w biurze, jak i poza nim.


Podczas gdy kiedyś chodziliśmy lub jeździliśmy do pracy, dzisiaj zabieramy ją ze sobą bez względu na to, gdzie  się  udajemy. Aby sprostać wynikającym z tego nowym potrzebom, firma Kinnarps stworzyła koncepcję Next Office – praca oparta na aktywności z myślą o ergonomicznym miejscu pracy sprzyjającym mobilności.
Własne biurko zostało zastąpione wyborem wielu rozmaitych przestrzeni do pracy o zróżnicowanym  charakterze. W sąsiedztwie dużych openspace’ów rozbrzmiewających dziesiątkami rozmów mogą znajdować się małe, ciche pokoje.


Przy salach konferencyjnych różnych rozmiarów można ulokować zestawy wypoczynkowe, aby zapewnić swobodną atmosferę i w razie potrzeby umożliwić spontaniczne spotkania. Osobiste narzędzia pracy trzymane są w szafkach, a pracownicy mogą wybrać dla siebie miejsce pracy w ciągu dnia, w zależności  od  przydzielonych im zadań. 
Filozofia Next Office oparta jest na holistycznym podejściu, które obejmuje wszystko – od mebli po dźwięk, oświetlenie i kolorystykę, w którym każdy element stanowi ważną część efektywnej całości. 

Dobre samopoczucie jest opłacalne

Korzyści wynikających z opartego na aktywności rozwiązania Next Office jest wiele. Zmniejszone koszty wynajmu pomieszczeń dzięki  bardziej efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni. Bardziej zrównoważona przestrzeń biurowa, którą można dostosowywać do zmian w liczbie zatrudnionych przez wiele nadchodzących lat.

Większa kreatywność dzięki stworzeniu przestrzeni z myślą o spontanicznych spotkaniach. I nie mniej ważne – lepsze samopoczucie pracowników, którzy zyskują możliwość przemieszczania się pomiędzy różnymi ergonomicznymi środowiskami, dostosowanymi do rodzaju powierzonych im zadań. Jedynym wyznacznikiem kierunku rozwiązań Next Office – ABW, jest potrzeba i wyobraźnia. 


Więcej informacji na http://www.kinnarps.pl/nextoffice


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0