data publikacji

Wybór, aranżacja i wyposażenie warszawskiego biura duńskiej firmy KMD to dzieło firmy Kinnarps.

Biuro KMD w Warszawie | projekt, aranżacja i wyposażenie Kinnarps Polska
Biuro KMD w Warszawie | projekt, aranżacja i wyposażenie Kinnarps Polska

– O wyborze Kinnarps zdecydowała elastyczność w podejściu do naszych oczekiwań, wizja projektanta oraz sposób prezentacji projektu – wylicza Anna Czerwińska, Project Manager KMD Poland, która zarządzała projektem aranżacji i wyposażenia biura dla firmy.

Wszystkie rozwiązania zostały zademonstrowane w warszawskim showroomie dostawcy. Pierwszym etapem było wynajęcie tymczasowej powierzchni w biurowym zagłębiu na Służewcu w Warszawie. Do urządzenia biura wykorzystano na początku meble tymczasowe, wypożyczone od Kinnarps. Dla zespołu projektowego oznaczało to dodatkowe wyzwanie – zaaranżować i wyposażyć tymczasowe biuro z myślą o tym właściwym, tak aby jak najwięcej elementów zostało wykorzystanych w docelowej lokalizacji.

Przestrzeń przede wszystkim

Programiści należą dziś do najbardziej rozchwytywanych pracowników. Od początku działalności w Polsce firma KMD postawiła na atrakcyjne i przyjazne środowisko pracy. I to był bardzo dobry wybór.
KMD to jedna z największych duńskich firm IT z rocznym dochodem przekraczającym 640 mln euro. Decyzja o uruchomieniu polskiego biura KMD wynikała z wysokiej oceny kompetencji i znajomości języków obcych polskich programistów.

– Od początku zdecydowaliśmy, że biuro KMD Poland ma być atrakcyjne dla pracowników. Oferować wyjątkową, indywidualną przestrzeń do pracy i odpoczynku. Moim założeniem było przede wszystkim dużo zieleni i dobra akustyka – mówi Jens Brinksten, CEO, KMD Poland.

KMD Poland w październiku 2015 roku wprowadziła się do nowego biura na dwóch piętrach w kompleksie Gdański Business Center w Warszawie.

Wytyczne duże i małe

Podstawowe wytyczne do projektu nowego biura przekazali menedżerowie z centrali firmy zarządzający infrastrukturą, bezpieczeństwem oraz wyposażeniem innych lokalizacji KMD. Została określona liczba sal konferencyjnych i wymagana wielkość przestrzeni pracy dla każdego pracownika.

Z rekomendacji ekspertów Kinnarps – architekta Sebastiana Górskiego i Key Account Manager Marzeny Staczyńskiej – strefa relaksu została zaplanowana w miejscu, gdzie okna wychodzą na otwartą przestrzeń, inaczej niż w pierwotnych projektach. Określone przez KMD rodzaje przestrzeni dla pracowników zostały przez Kinnarps odpowiednio rozlokowane z myślą o optymalnej akustyce.

– Efekt końcowy jest znakomity, co potwierdzają nasi pracownicy – cieszy się Jens Brinksten, CEO, KMD Poland. Anna Czerwińska dodaje: – Biuro robi naprawdę niesamowite wrażenie i jest przyjazne pracownikom.

Do rozmów, konferencji, relaksu

Dynamikę miejsca pracy miały podkreślać naścienne reprodukcje słynnych dzieł pop-artu. Żywa zieleń, za którą optował CEO KMD Poland, relaksuje i stanowi naturalny element wyciszający. Komfort dźwiękowy podnoszą panele akustyczne, które także pełnią funkcję dekoracyjną. Pomieszczenia służące rozrywce, tzw. game rooms, zostały całkowicie wyciszone, aby ich użytkownicy nie przeszkadzali w pracy innym.

Ważnym elementem nowego biura są sale konferencyjne. Łącznie powstało ich 30. Każda z nich utrzymana jest w charakterystycznej kolorystyce mebli oraz wykładziny. Pomieszczenia te różnią się wyposażeniem, które definiuje tryb pracy – od zwykłych stołów konferencyjnych, poprzez wysokie stoły do pracy w pozycji stojącej, po kanapy i fotele do mniej formalnych spotkań.
– Niewątpliwą zaletą nowego biura jest dostęp do licznych multimedialnych sal konferencyjnych, a także stref relaksu. Ich indywidualny charakter sprzyja zarówno standardowym spotkaniom biznesowym, jak i budowaniu relacji międzyludzkich w zdecydowanie mniej formalnym otoczeniu – potwierdza Marcin, manager KMD Poland.

C.d.n…

Kolejne piętro biura KMD Poland o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych powstaje również we współpracy z Kinnarps.

– Budowanie naszej przestrzeni było ciekawym doświadczeniem, w którym chętnie wspólnie uczestniczyliśmy i dodatkowo udokumentowaliśmy na filmie pt. „How we left Mordor” – puentuje Ewa, pracownica KMD Poland.
KINNARPS: LISTA DOSTARCZONEGO WYPOSAŻENIA I WYKONANYCH PRAC

• Ponad 230 stanowisk pracy (składających się z biurka na elewatorze elektrycznym z serii P, ergonomicznego fotela obrotowego z serii Plus oraz kontenera)
• Wyposażenie 30 sal konferencyjnych
• Wyposażenie strefy relaksu i kuchni wraz z barem
Ekrany akustyczne, tablice magnetyczne
• Opracowanie spójnej kolorystyki całego biura
• Elementy dekoracyjne – tapety i grafiki naścienne, logotypy
• Meble recepcyjne (zarówno w recepcji tymczasowej, jak i docelowej).

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0