data publikacji

Po 27 latach działalności i kilku ostatnich akwizycjach nadszedł czas na zmiany. Zauważyliśmy potrzebę budowy dominującego, silnego i międzynarodowego brandu – uważają przedstawiciele Zarządu firmy Nowy Styl.

Na rebranding patrzymy znacznie szerzej niż wyłącznie przez pryzmat zmiany logo – podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Nowego Stylu.

Rozpoczęto proces wdrażania nowej strategii brandowej wśród marek, tworzących portfolio produktowe i wizerunek firmy. Główny cel tych działań to wzmocnienie dominującego, międzynarodowego brandu: Nowy Styl. Zmiany w pierwszej kolejności objęły rynek polski, natomiast ich globalna premiera odbędzie się w październiku 2020 roku w Kolonii, podczas Międzynarodowych Targów Wyposażenia Biur Orgatec.

Firma zdecydowała sie odejść od używania „Grupy” na określenie marki parasolowej – najpierw stanie się to na polskim rynku, a w ciągu roku na wszystkich pozostałych. Po szczegółowych analizach postanowiono zostawić w portfolio te marki, które są silne i rozpoznawane na rynkach zagranicznych. Tak więc brand Rohde&Grahl będzie funkcjonować na rynkach lokalnych (Niemcy, Holandia), marka Sitag na rynku szwajcarskim. Planowany jest rozwój nowej marki Kusch+Co, jako marki premium, rozpoznawalnej na rynkach międzynarodowych. Zależność pomiędzy markami, które pozostają w portfolio, zostanie podkreślona poprzez dopisek „by Nowy Styl”, dodany zarówno do nazwy jak i logotypów (np. Kusch+Co by Nowy Styl).

Pozostałe brandy, które dotychczas wchodziły w skład Grupy, stopniowo staną się integralną częścią marki Nowy Styl. Portfolio marki Nowy Styl tworzyć będą od teraz zarówno produkty przeznaczone na rynek projektowy, jak i zostanie w niej wydzielony segment Basic Collection (produkty o bardzo dobrej jakości, podstawowej funkcjonalności i w przystępnej cenie).

– Na rebranding patrzymy znacznie szerzej niż wyłącznie przez pryzmat zmiany logo. To rozpoczęcie kolejnego etapu w rozwoju naszej firmy, przejaw jej dojrzałości, a jednocześnie deklaracja kierunku, w jakim idziemy jako organizacja licząca dzisiaj ponad 7000 pracowników – podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Nowego Stylu. – W ostatnich latach z producenta krzeseł staliśmy się ekspertem w urządzaniu przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. W naszym portfolio dominują obecnie nowoczesne rozwiązania dla wielu sektorów: biur, stadionów, terminali pasażerskich, hoteli czy instytucji opieki zdrowotnej. To doskonałe jakościowo produkty, zaprojektowane przez znakomitych designerów. Ciągle się rozwijamy i chcemy, żeby droga, którą przeszliśmy, znalazła odzwierciedlenie w naszej strategii i komunikacji.

Z drugiej strony wybór nazwy dla wiodącej marki oznacza powrót do korzeni spółki, założonej w 1992 roku przez braci Adama i Jerzego Krzanowskich.

Nazwa Nowy Styl jest autentyczna i kryje w sobie opowieść o ludziach, którzy stworzyli i rozwijali firmę, o ich przedsiębiorczości, wartościach, które wyznawali, czy wreszcie o ogromnym sukcesie, którego niepodważalnym dowodem jest to, że dzisiaj należymy do absolutnej europejskiej czołówki. Ta nazwa jest więc naszym bezcennym kapitałem. Poza tym firma jest już powszechnie znana zarówno w Polsce, jak i za granicą właśnie pod taką nazwą – wyjaśnia prezes Krzanowski.

Jak zauważa Rafał Chwast, Dyrektor Finansowy oraz Wiceprezes Nowego Stylu, budowanie globalnej marki to wyraźny kierunek rozwoju w biznesie. Wspólny szyld daje firmom o wiele większe możliwości wzrostu.

 


– Dzięki rebrandingowi będziemy w stanie łatwiej dotrzeć z naszą ofertą do klientów, zwłaszcza na rynku projektowym, ponieważ zmiany pozwolą na ujednolicenie komunikatów, a tym samym zapewnienie spójnego „customer experience”, tak jak dzieje się to obecnie w największych firmach.  Jestem także przekonany, że nowa strategia wzmocni efekt synergii i w jeszcze większym stopniu niż dotychczas przyczyni się do przepływu wiedzy oraz zasobów między spółkami, co umożliwi nasz rozwój – podsumowuje Rafał Chwast.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0