data publikacji

43. edycja największych na świecie targów branży meblarskiej – CIFF w chińskim Kantonie – zakończona wielkim sukcesem.

CIFF 2019 | Fot. biuro-kreacja.info
CIFF 2019 | Fot. biuro-kreacja.info

Liczby potwierdzające sukces 43. CIFF Guangzhou - kluczowe liczby: 
- 4 344 wystawców
- 760 000 mkw. powierzchni wystawienniczej
- 297 759 gości handlowych z Chin i ze świata.

Organizatorzy podsumowują to gigantyczne przedsięwzięcie i podkreślają, że w marcowej edycji wzięła jak do tej pory udział największa liczba wystawców, najwięcej było też odwiedzających i wydarzeń towarzyszących (konferencji, wystaw, konkursów itp.). Gołym okiem widoczna była coraz lepsza jakość targów i ich organizacji. Organizatorzy zadowoleni są także z rosnącej liczby zawartych podczas targów umów biznesowych, co oczywiście odzwierciedla nieustającą i szybką ewolucję Chin – kraju poszukującego jakości, innowacji, efektywności.

Sukcesem 43. edycji targów CIFF była też ilość eventów towarzyszących - dziesiątki wydarzeń projektowych i seminariów obejmujących różne aspekty rynku nakreśliło nowe trendy i było również źródłem inspiracji dla projektantów i graczy z branży. Obecność ponad 60 znanych projektantów pozwoliła na skuteczną interakcję z publicznością i dostarczyła nowych bodźców na temat tego, jak projektowanie produktów i środowisk może poprawić jakość życia i pracy. Połączenie dużego  profesjonalizmu uczestników targów, doskonałego poziomu wielu nowych produktów i specjalizacji branżowej, w której zorganizowano układ wystawy, doprowadziło do niezwykle korzystnych i satysfakcjonujących negocjacji handlowych. Ciągłe doskonalenie i poszerzanie zakresu usług, świadczonych przez CIFF odwiedzającym i wystawcom sprawiło, że tegoroczne doświadczenia wystawowe stały się jeszcze przyjemniejsze i efektywniejsze.

Byliśmy więc świadkami wydarzenia, składającego się z coraz estetyczniej i ciekawiej zaprojektowanych stoisk. Wydarzenie, w którym biorą udział kupcy z całego świata, którzy są coraz bardziej świadomi, konkretni i wpływowi, ale także niezliczeni projektanci wnętrz, którzy są zainteresowani znalezieniem nowych i wyższych standardów jakości dla CIFF 2019 zarówno w domu, jak i w środowisku pracy. Wydarzenie to staje się coraz bardziej międzynarodowe – zarówno pod względem rosnącej liczby odwiedzających i wystawców, jak i trendów oraz standardów jakości.
Po zakończeniu i podsumowaniu targów niektórzy z wystawców poinformowali, że podpisali zamówienia na targach za 60 proc. ich rocznego obrotu, a inni otrzymali zamówienia na 500 kontenerów towarów w tylko 2 dni.

Ta edycja potwierdziła, że CIFF jest najlepszą platformą biznesową w Azji i preferowanym miejscem dla wprowadzenia najnowszych produktów: ponad 90 proc. wystawców zaprezentowało premierowe kolekcje projektowe, a ponad pięćdziesiąt firm zorganizowało imprezy na miejscu. Podczas targów zwiedzający mieli możliwość prześledzenia całego łańcucha dostaw mebli. W sumie poszczególne sektory targów były poświęcone meblom domowym, tkaninom, a także meblom wypoczynkowym i ogrodowym. Duża część dotyczyła mebli biurowych i mebli do przestrzeni publicznych, a także maszyn, materiałów i komponentów dla przemysłu meblarskiego.
Atrakcyjne propozycje CIFF w sektorze Outdoor & Leisure sprawiły, że marzyliśmy o chwilach spędzonych na świeżym powietrzu, podziwiając rozwiązania dla ogrodów, łączące zachodnią i wschodnią filozofię wypoczynku.

Oprócz siedzeń i systemów biurowych, Office Show zaprezentowało najbardziej innowacyjne trendy we współczesnym środowisku pracy, a pobliskie międzynarodowe centrum kongresowo-wystawiennicze Nan Feng zostało wykorzystane do organizacji i prezentacji inteligentnych rozwiązań biurowych. Na szczególną uwagę zasługiwały stoiska takich firm, jak Sunon, Victory, Maratti, Kintig.
Maratti – to firma z Szanghaju, prezentująca rozwiązania dla przestrzeni biurowych na światowym poziomie. Fotele i siedziska zachwycają innowacyjnym designem (nic dziwnego, skoro dla firmy projektuje norweski designer, a produkcja oryginalnego Moto chair odbywa się w Danii).

Sunon to firma istniejąca od 1991 roku. Przez ten czas udało się jej pozyskać klientów na całym świecie (Azja, Ameryka, Europa, Australia). Oferuje globalne wyposażenie do biura, wprowadzając do oferty także biurka z elektrycznie regulowanym blatem. W ofercie systemy meblowe nowoczesne, lekkie, „skandynawskie” w designie, ale też solidne zestawy do gabinetów.

Firma Victory postawiła w tej edycji na aranżacje skierowane do mniej formalnych części biura – sporo było siedzisk i modułowych, różnokolorowych sof, stoliki. A także wspomagające aranżację takich miejsc elementy akustyczne (ścianki tapicerowane typu „drzewka” itp.). Prawdziwym hitem na stoisku Victory okazały się tzw. budki telefoniczne – w wersji 1- i 2-osobowej. To świeży trend, prosto z ostatnich targów Orgatec. To więcej niż pewne, że za pół roku na targach w Szanghaju zobaczymy je u większej ilości chińskich wystawców. Widać, że chińscy producenci podążają za światowym trendami w dziedzinie aranżacji przestrzeni biurowych – widać coraz więcej lekkich systemów modułowych, do mniej formalnych przestrzeni  pracy i relaksu, spotkań pracowników.

Sektor CIFM / interzum skupiony był na rozwoju inteligentnych technologii w dziedzinie produkcji mebli. Firma gościła marki światowej sławy, które zaprezentowały najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, zapewniając pełny obraz światowych, najnowszych trendów produkcyjnych.


Po sukcesie 43. edycji CIFF Guangzhou – kolej na 44. edycję CIFF w Szanghaju Hongqiao, która odbędzie się w dniach 8-11 września 2019!

Więcej informacji: www.ciff.furniture

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0