data publikacji

Linia Chic Air to designerska, wyrafinowana kolekcja, stworzona dla Profim przez francuskiego projektanta Christophe'a Pillet.

Chir Air, proj. Christophe Pillet | Profim

W kolekcji znalazły się fotele, krzesła oraz 2-osobowe ławki.

W fotelach Chic Air zwraca uwagę niewiarygodna wizualna lekkość mebli, która sprawia wrażenie, jakby nawet leciutki podmuch wiatru mógł unieść je w powietrze (Air). Kolekcja oparta jest o kanciaste, geometryczne formy połączone z delikatnymi przekrojami stelaża podtrzymującego całość. Wysublimowane, przemyślane kształty i niezwykła, trudna do uzyskania subtelna forma pianki sprawia, że są one elementem wyróżniającym, przykuwającym uwagę we wnętrzu.

Fotele Chic Air to idealna opcja dla osób, planujących wyposażyć przestrzeń lobby, gabinet czy strefy lounge w wyjątkowo komfortowe, wyróżniające się wysmakowanym designem oraz starannym wykonaniem siedziska – te cechy docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Krzesła sprawdzą się również w hotelowej restauracji czy eleganckiej kawiarni. Uzupełnieniem przestrzeni będą podwójne ławki.

Charakteru kolekcji dodaje możliwość połączenia dwóch różnych powierzchni tapicerowanych – wysokogatunkowej skóry na zewnątrz i miękkiej tapicerki wewnątrz kubełka. Do wyboru mamy wiele opcji, m.in. fotel z niskim lub wysokim oparciem, krzesła z podłokietnikami lub bez oraz ławki. Wszystkie meble mogą występować na bazie drewnianej bądź metalowej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości designu jest przyznanie nagrody Red Dot Award: Product Design 2017.

Kolekcję krzeseł i foteli Chic Air uzupełniają stoliki z linii Chic. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów: wersję wysoką na bazie płaskiej lub stelażu metalowym o ciekawej formie (do kawiarni, restauracji) bądź niską – kawową. Dostępne kolory stelaży to m.in. czerń, biel czy grafit. Przykładowe opcje wykończenia blatu to drewno pokryte wysokogatunkową okleiną naturalną, blacha, szkło oraz ceramika. Blaty z blachy i ceramiki dostępne są w kolorach idealnie dobranych do stelaża, dzięki czemu można tworzyć minimalistyczne monochromatyczne wersje stolików.

Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, ale też zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w swoich pracach Christophe Pillet. Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz kierowaniu projektów artystycznych w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Zdobył międzynarodowe uznanie za rozmiar i jakość swojej twórczości. Od architektury, poprzez transformację obiektów, projektowanie mebli, po kierownictwo artystyczne. Projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International.

Dla Profim zaprojektował kolekcje: Chic, Chic Air, Chic Lounge oraz stoliki uzupełniające linię Chic.


Profim to jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, oferujący fotele i krzesła obrotowe, krzesła konferencyjne oraz meble soft seating. Dzisiejsza pozycja Profim jest efektem wieloletniej systematycznej pracy i ciągłego rozwoju, gdzie od ponad 27 lat tworzone są produkty odpowiadające najwyższym standardom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa. Portfolio firmy to dziesiątki oryginalnych kolekcji zaprojektowanych przez grupę cenionych projektantów, m.in. ITO Design, Paula Brooksa, Christophe’a Pillet. Od marca 2018 r. Profim jest  częścią grupy Flokk - lidera rynku północnoeuropejskiego w zakresie wzornictwa, rozwoju i produkcji mebli biurowych.


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0