data publikacji

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko firmy Profim na niedawno zakończonych targach Orgatec w Kolonii. Pięknie zaaranżowane, wysmakowane, przemyślane i... kolorowe.

Chic Lounge | Profim
Chic Air | Profim

Znajdź swój kolor, czyli #findyourcolour – to było hasło przewodnie i inspiracja dla tegorocznej prezentacji mebli Profim na targach Orgatec. Oryginalne stoisko zwracało uwagę gości targowych – podzielone na pięć sektorów kolorystycznych, dobranych starannie przez Tomka Rygalika, designera współpracującego z Profim od wielu lat. Premierowym projektom towarzyszyły docenione już wcześniej meble.

W poprzednich latach mieliśmy okazję oglądać stoisko marki w minimalistycznym wydaniu, otwarte i utrzymane w bieli. I tak podczas ostatniej edycji targów (dwa lata temu) na stoisku Profim królowały eleganckie, pudrowe pastele. 

– Tym razem, we współpracy ze Studio Rygalik, powstał projekt o zupełnie odmiennym charakterze, który zgodnie z naszymi założeniami przykuwa uwagę gości targów – komentuje Katarzyna Górska, PR Manager Profim, z którą rozmawialiśmy podczas Orgatec. – Ekspozycja bardzo podoba się naszym klientom, którzy nas odwiedzają na stoisku. Przyciąga też wielu nowych. Odbiór jest naprawdę świetny. Dzięki Studio Rygalik powstał projekt o zupełnie odmiennym charakterze, który zaskakuje fantazyjną formą i przenosi do świata nasyconych, energetycznych barw.

Wśród prezentowanych podczas Orgatec kolekcji znalazło się kilka zupełnie nowych premierowych, m.in. Chic Lounge autorstwa Christophe’a Pillet. Zobaczyliśmy też znane projekty – Violle, Mickey, Pelikan, Chic, i Chic Air – ale w zupełnie nowych odsłonach kolorystycznych.

Marka przygotowała dla gości i klientów gustowne gadżety, w tym wyjątkowy, pięknie wydany album „Book of Colour”. Tematem przewodnim „Book of Colour” jest rola koloru w malarstwie, kinematografii oraz innych dziedzinach sztuki. Wielbiciele fotografii mieli okazję zapoznać się z niebanalnym materiałem, który tworzą inspirujące eseje autorstwa cenionego artysty Pawła Bownika.

Ostatnia edycja targów Orgatec (które odbywają się raz na dwa lata) miała miejsce w dniach 23-27 października. W tych dniach Kolonia zamieniła się w stolicę światowego designu. Tym razem targi były koncentrowane wokół culture@work – nowoczesnego, wizjonerskiego podejścia do pracy. Z uwagi na kulturę i organizację życia zawodowego, w tym coraz większą powszechność pracy mobilnej, zmienia się także podejście do wzornictwa dedykowanego biurom. Coraz ważniejsze stają się ponownie takie wartości, jak współpraca, zaangażowanie i wzajemne zaufanie.

– Zgodnie z tymi trendami tworzymy przestrzenie i meble, które pozwalają budować relacje w zespole i wprowadzać przyjazną atmosferę – dodaje Katarzyna Górska. –  I jak widzimy choćby na naszej ekspozycji, w efekcie tych zmian zacierają się granice między strefami prywatną i publiczną.

Biura i ich wyposażenie (np. meble czy oświetlenie) coraz bardziej zaczynają przypominać klimatem mieszkania – stają się ciepłe, przytulne.

Więcej informacji na: https://www.profim.pl/


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0