data publikacji

„Work to go”, czyli praca na wynos? Pracujesz, gdzie i kiedy ci się podoba. Najnowsze koncepcje  pracy poznamy już w październiku na targach Orgatec w Kolonii.

Nie zawsze możemy decydować o tym, co musimy robić. Ale o tym, jak, gdzie i kiedy wykonamy swoją pracę – powinniśmy decydować tylko my! To jest typowa odpowiedź, jakiej udziela przedstawiciel młodej generacji, zapytany o przyszłość zawodową.

Pod hasłem „Work to go” studenci AMD Academy of Fashion & Design w Hamburgu rozwijali swoje wizje, dotyczące warunków nowoczesnej pracy. Działali we współpracy z magazynem architektonicznym AIT oraz firmą brandherm + krumrey interior architecture.
Wnioski miały ukazać perspektywy dla pracy – jej warunkach i otoczenia – w przyszłości. Rezultaty tej współpracy będzie można poznać na specjalnej wystawie „work to go”, którą będzie można zwiedzić podczas targów Orgatec w dniach 23-27 października w Kolonii.

Wystawa zaprezentuje temat „nowej pracy” (czyli takiej, z jaką będziemy mieli do czynienia w przyszłości) w sposób lekki i nowoczesny. Pokaże ciekawe aspekty pracy oderwanej od lokalizacji, widzianej oczami młodego pokolenia.  Ale to nie wszystko, wystawa zabierze nas o krok dalej. Przez wszystkie dni trwania targów odbywać się będzie także intensywny program imprez towarzyszących - zwiedzanie z przewodnikiem, warsztaty, wykłady i dyskusje panelowe.
Program ten skierowany jest do wszystkich gości targów Orgatec, w tym designerów i architektów wnętrz, ekspertów i specjalistów aranżujących miejsca pracy. Znakomicie pokaże różnicę pomiędzy obecną rzeczywistością i wymogami przyszłości dla nowoczesnego otoczenia pracy.

Koncepcja „work to go” to krok w przyszłość, gdzie to nie praca będzie decydować o naszym życiu, lecz to życie zacznie definiować naszą pracę.

Także dla specjalistów HR i osób odpowiedzialnych w firmach za rekrutację będzie to wyjątkowa okazja, by dowiedzieć się, jakie wyposażenie będzie konieczne dla miejsc pracy w niedalekiej przyszłości. Na pewno będą to miejsca, łączące pracę i życie prywatne, dostosowane do potrzeb osób elastycznych i wolnych, pracujących niezależnie od struktur firmy – kreatywnie, uwzględniając elementy zabawy, relaksu i well-being.


Więcej informacji o targach Orgatec 2018 oraz wydarzeniach towarzyszących
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0