data publikacji

Kwestia zadowolenia z miejsca pracy jest kluczową sprawą odnośnie wydajności pracowników.

ULTRA z kolekcji MDD to elastyczna propozycja możliwości wyboru: dwa rodzaje siedzisk, kilka typów podstawy i podłokietników
Dzięki swej uniwersalności krzesła i fotele ULTRA znajdują zastosowanie zarówno w biurze, jak i w strefach użyteczności publicznej, ponadto są alternatywą do aranżowania pomieszczeń domowych


Jak donosi raport State of the Global Workplace, przeprowadzony w Polsce na 832 pracownikach, tylko 13 procent badanych jest zadowolonych ze swojego miejsca pracy. Z kolei 57 procent tych samych badanych uważa, że firma nie zapewnia im komfortowych warunków do pracy w zespole.

Stworzenie elastycznej przestrzeni pracy to proces bardziej złożony, niż same umeblowanie wnętrza. Najbardziej efektywne biura projektowane są w oparciu o badania środowiska pracy, z uwzględnieniem aktywności pracowników, co pozwala na stworzenie wnętrza skrojonego na miarę potrzeb klienta. Przyjaźnie zaaranżowane i ergonomiczne miejsca pracy od dawna nie są już trendem, a koniecznością niezbędną do przyciągana i zatrzymania w firmie najlepszych pracowników.

– Każdorazowo projekt powinien być na najwyższym poziomie, jak również klasyfikować marki i pozwolić im się wyróżnić – mówi projektant Krystian Kowalski.

Zatem projektując idealną przestrzeń biurową musimy wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne czynniki kształtujące jakość pracy – od funkcjonalnego rozmieszczenia elementów stanowiska pracy i ochronę przed hałasem, poprzez dostosowanie ich do cech antropometrycznych użytkowników, aż po indywidualne preferencje estetyczne. Ponadto istotne jest, aby wnętrze oddawało charakter całej organizacji, dlatego nacisk kładzie się również na:
- wizerunek firmy,
- jej wartości i strukturę organizacyjną,
- ilość pracowników, specyfikację ich pracy, a nawet zainteresowania.

Dostarczenie wysokiej jakości mebli jest niezwykle ważne. Jednak nadrzędną wartością jest umiejętność zastosowania ich na danej powierzchni i dla konkretnych odbiorców.
ULTRA z kolekcji MDD to elastyczna propozycja możliwości wyboru: dwa rodzaje siedzisk, kilka typów podstawy i podłokietników pozwala na skomponowanie krzesła dla najbardziej wymagającego użytkownika i przestrzeni biurowej.

Dzięki swej uniwersalności krzesła i fotele ULTRA znajdują zastosowanie zarówno w biurze, jak i w strefach użyteczności publicznej, ponadto są alternatywą do aranżowania pomieszczeń domowych. ULTRA to dwa warianty funkcjonalności i wygody. Z jednej strony – fotel o wyrafinowanym, kubełkowym kształcie, który nadaje charakteru przestrzeni, z drugiej – krzesło o prostej, minimalistycznej formie. W procesie projektowania sporo uwagi zwrócono na detale, warunkujące komfort i wygodę, jak np. podłokietniki odciążające kończyny w trakcie pracy, czy poduszka mocowana do oparcia, która „dopasowuje” je do anatomicznej budowy pleców. Dopełnieniem ciekawej bryły jest szeroki wachlarz wyboru rodzaju i koloru tkanin.

– Zależy mi, aby użytkownik miał wrażenie, że ma do czynienia z czymś współczesnym, a więc prostym i minimalnym, a jednocześnie bardzo dopracowanym, czasami nawet trochę z innej epoki – podkreśla Krystian Kowalski.


Wywiad z Krystianem Kowalskim: Otwarci na pomysły

 


 

 

Więcej informacji na stronie www.mdd.pl

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0