data publikacji

Mesh to elegancki mebel o współczesnym charakterze, zaprojektowany zgodnie z ideą customizacji przez Krystiana Kowalskiego.

Mesh wykonany jest z najwyższą dbałością o szczegóły | proj. Krystian Kowalski, prod. MDD Seating

Mesh dostosowuje się do potrzeb miejsca i pracowników. Możliwość wyboru wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin daje duże pole do kreacji.

Co ważne, poprzez wybór poszczególnych elementów zmienia się nie tylko wygląd mebla, ale też jego funkcja. Wysokie oparcie z rozległymi bokami tworzy przytulne miejsce do odpoczynku, w odizolowaniu od otoczenia. Niskie oparcie, sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, w których nieduża szerokość sofki idealnie spełnia wymagania funkcjonalne recepcji.

Mesh wykonany jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Łączy w sobie rzemiosło krawiectwa z precyzją technologii wielkoseryjnych.

Stoliki towarzyszące akompaniują sofkom i fotelom z kolekcji Mesh, uzupełniając je funkcjonalnie. Dzięki różnym średnicom blatu i wysokościom stoliki mogą być zestawiane w parach lub funkcjonować niezależnie.
 
Producent: MDD Seating

 Designer: Krystian Kowalski


Krystian Kowalski urodził się w Warszawie (1982) w rodzinie artystów. Ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2007).

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie. W Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009-2013 współtworzył Kompott Studio, nominowane do FX International Interior Design Award (2010) w kategorii Breakthrough Talent of the Year. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design.

Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i zagranicą. W projektowaniu dąży do inteligentnych rozwiązań, nadających produktom wyrafinowany i nieoczywisty charakter. Proces twórczy opiera na obserwacjach zachowań, dogłębnej analizie trendów i technologii wybierając optymalne rozwiązania dla marki i procesu produkcji.

Stosuje zaawansowane technologie komputerowe, uzupełnione pracą z materiałem. W wyposażonym w modelarnię studio powstają śmiałe idee materializowane w formie prototypów.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0