data publikacji

Firma Profim wprowadziła do oferty kolekcję multifunkcjonalnych sklejkowych krzeseł konferencyjnych Com, która znajdzie swoje miejsce w przestrzeniach dynamicznych, wymagających częstych zmian aranżacji.

Com sprawdzi się też w zastosowaniach mniej oficjalnych | Fot. Profim
Softbox projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań | Fot. Profim

Autorem designu Com jest Paul Brooks, który stworzył już wcześniej dla Profim kolekcje MyTurn, Nu, SoftBox oraz Zoo.

Mnogość funkcji i sposobów zastosowań (np. możliwość łączenia w rzędy, opcja zamocowania blatu do pisania, numerowania siedzisk i rzędów, sztaplowanie po zakończeniu spotkania) sprawia, że Com jest meblem wielofunkcyjnym, dającym się szybko i łatwo dopasować w zależności od potrzeb. Com sprawdzi się też w zastosowaniach mniej oficjalnych, jak np. w biurowej kantynie czy stołówce.

Com to krzesło wyróżniające się nowoczesnym designem i dopracowaną geometrią kubełka siedziska. Prostota formy, wysokie walory estetyczne, dyskretna elegancja, harmonijne połączenie elementów oraz brak widocznych mocowań i śrub – to kluczowe zalety tego projektu. Jednocześnie zadbano o to, aby krzesło pozostało na dobrym poziomie cenowym.

W kolekcji dostępnych jest kilka rodzajów stelaża (na czterech nogach, płozie klasycznej i odwróconej, płozie zamkniętej z metalowego pręta) oraz trzy kształty kubełka – okrągły, kanciasty i kształt z zaznaczonym wcięciem.
Cztery opcje wykończenia kubełków (wersja sklejki bądź opcje tapicerowane) dają wiele możliwości konfiguracji – w zależności od potrzeb i miejsca zastosowania tego krzesła.
Kubełek może występować w różnorodnych wariantach – sklejki lakierowanej, wyłożonej okleiną naturalną bądź odpornym na zarysowania laminatem HPL.

Kilka z istniejących kolekcji firma zaproponowała zupełnie w nowych odsłonach, dzięki czemu meble zyskały nową funkcjonalność. Softbox projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, co często jest pomocne w dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach.

Klasyczne i eleganckie fotele MyTurn, dzięki wersji z pełnym podłokietnikiem w całości tapicerowanym, zyskały nowy, intrygujący i oryginalny wygląd.
Ten zabieg wymiany „biurowych” aluminiowych podłokietników na pełne sprawił, że fotel nabrał łagodniejszego, mniej oficjalnego charakteru. Może z powodzeniem służyć do pracy lub relaksu w domowym zaciszu.

Nowa odsłona znanych i lubianych fotelików Nu w wersji na drewnianych nogach to propozycja zarówno dla miejsc oficjalnych, jak i tych przeznaczonych na relaks. W ofercie dostępna jest wersja z małym lub z dużym kubełkiem.


O projektancie:

Paul Brooks już jako student Ravensbourne College of Design w Anglii interesował się projektowaniem krzeseł, a studia podyplomowe na Royal College of Art w Londynie, ukończył z tytułem magistra w dziedzinie projektowania mebli.
W 1990 roku rozpoczął pracę w Wielkiej Brytanii jako samodzielny projektant, zajmując się głównie projektami mebli biurowych.
Od 2006 roku pracuje we własnym studio w Kehl w Niemczech. Paul Brooks Design, jako zespół specjalistów w zakresie wzornictwa biurowego, tworzy świadome rozwiązania projektowe dla firm produkujących meble oraz ich dostawców zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ich produkty otrzymały międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak IF Design, Red Dot Award. W 2008 roku Paul Brooks został wybrany „Projektantem Roku Wielkiej Brytanii” w konkursie „MIX design awards” w Londynie.
Dla Profim zaprojektował kolekcje: MyTurn Sofa, MyTurn, Nu – nagrodzoną Top Design Award 2015, Nu Spin, SoftBox - nagrodzoną Top Design Award 2016, Com i Zoo – kolekcję uhonorowaną wyróżnieniem w konkursach Red Dot Award 2015 oraz German Design Award 2017.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0