data publikacji

Forbo Flooring wzbogaciło ofertę wykładzin o nowe rozwiązanie – wykładzinę Flotex, będącą alternatywą do tradycyjnych płytek dywanowych, dostępnych na rynku.

Flotex posiada właściwości zarówno wykładziny dywanowej, jak i elastycznej | Fot. Forbo
W ramach kolekcji Flotex Planks znajdziemy sześć unikalnych wzorów | Fot. Forbo

W ramach kolekcji Flotex Planks znajdziemy sześć unikalnych wzorów w formacie paneli 100x25 cm.

Wzory na wykładzinie Flotex są drukowane cyfrowo, dlatego w odróżnieniu od płytek dywanowych wyróżniają się dużą ostrością i szczegółowością. Przykładem może być Flotex Wood, który odwzorowuje naturalne drewno w najdrobniejszych detalach. Sęki i słoje w drewnie stają się wręcz „namacalne”, potęgując wrażenie naturalnego materiału. Do tego materiał ten jest komfortowy i miękki pod stopami!
Podobnie Flotex Concrete – dotychczas niespotykany wzór betonu w ciepłej tonacji. W tym przypadku również pod względem trwałości Flotex śmiało może konkurować z podłogą betonową!

Kształtowanie przestrzeni

W ramach Flotex Planks można dowolnie zestawiać kolory i wzory w obrębie jednej kolekcji. Również sposób układania wzorów na podłodze pozwala na dużą dowolność w projektowaniu.

Za pomocą paneli można kształtować przestrzeń. Na przykład wzór Flotex Box Cross subtelnie zmienia tonację na całej długości paneli wykładziny. W zależności od perspektywy wzór prezentuje się zupełnie inaczej – po długości paneli tworzy się interesujący efekt cieniowania. Gdy popatrzymy jednak w poprzek wzoru, panele zaczną tworzyć jednolitą powierzchnię.

Unikalne właściwości

Flotex posiada właściwości zarówno wykładziny dywanowej, jak i elastycznej. Unikalna budowa produktu z włókien nylonowych o bardzo dużej gęstości sprawia, że wykładzina jest bardzo komfortowa, a jednocześnie trwała i łatwa w pielęgnacji.

Miejsca zastosowania

Uniwersalny charakter kolekcji sprawia, że Flotex Planks doskonale prezentuje się zarówno we współczesnych, jak i klasycznych wnętrzach biurowych, w centrach kongresowych, restauracjach, hotelach, wnętrzach typu loft i innych obiektach.


 

Aby dowiedzieć się więcej, KLIKNIJ TUTAJ

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0