data publikacji

Na zakończonych niedawno targach wyposażenia przestrzeni biurowych, odbywających się w Kolonii – ORGATEC 2016 – można było zaobserwować najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata.

W ofercie do gabinetów wyróżniają się meble SITAGINLINE ze względu na wyjątkowy design | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info
System mebli biurowych Levitate (proj. Jan Wertel i Gernot Oberfell) | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info

Grupa Nowy Styl na stoisku  o pow. 1200 mkw. zaprezentowała produkty, przeznaczone do każdej strefy w biurze, które nadążają za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy.

Trendy: modułowość, home office design i akustyka

Z jakimi wyzwaniami boryka się branża wyposażenia przestrzeni biurowych?
– Jednym z nich jest bardzo szybko rozwijająca się technologia urządzeń mobilnych oraz sprzętu komputerowego, która dając coraz to nowe możliwości, wpływa na nasz sposób pracy i codzienne funkcjonowanie. Co za tym idzie, zmienia się zapotrzebowanie na rodzaj mebli, ich wymiary, kształty oraz funkcjonalność – uważa projektant Przemysław Mac Stopa.

Jego odpowiedź na te wyzwania to system sof modułowych Tapa oraz kolekcja krzeseł i stolików Tauko, które zaprojektował dla Grupy Nowy Styl. Ich wzornictwo nawiązuje do mebli domowych, ponieważ estetyka home office design jest coraz bardziej poszukiwana w nowoczesnych biurach.

Zgadzają się z tym Jan Wertel i Gernot Oberfell, dzięki którym powstał system mebli biurowych Levitate.
– Istnieje pewna sztuczna granica pomiędzy produktami biurowymi i domowymi. Niektóre z nich z powodzeniem sprawdzają się w obu przestrzeniach i powinny być dobierane do użytkownika, a nie do wnętrza. Ponadto zastosowanie materiałów i wykończeń, które zwykle kojarzymy z meblami domowymi, sprawia, że biuro staje się miejscem cieplejszym i bardziej przyjaznym – podkreślają projektanci.

Z kolei Hilary Birkbeck zauważył potrzebę tworzenia mebli modułowych, z których można tworzyć pojedyncze miejsca do pracy w skupieniu, przestrzeń do spontanicznych spotkań czy strefy wypoczynku i oczekiwania, np. przy recepcji.

– Coraz więcej korporacji prowadzi tryb koczowniczy, co znaczy, że często przenosi się do nowych lokalizacji lub rearanżuje przestrzeń, która ma sprostać nowym warunkom. Dlatego meble znajdujące się w biurze powinny być konfigurowalne – uważa Hilary Birkbeck, który dla Grupy Nowy Styl zaprojektował system sof Tepee ze ściankami o właściwościach akustycznych, odpowiadający na tę potrzebę.


We KNOW HOW to #MakeYourSpace

Grupa Nowy Styl, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, oferuje rozwiązania do każdej strefy w biurze – strefy pracy wspólnej, indywidualnej, do miejsc spotkań kreatywnych, formalnych i nieformalnych oraz do gabinetów menedżerskich.

Na targach w strefie pracy wspólnej Nowy Styl zaprezentował m.in. stanowiska workbench na drewnianych nogach z serii Levitate, nowe elementy systemu Play&Work, czyli stanowiska workbench do integracji z szafami, a także linię Xio.

Do stref pracy indywidualnej proponuje m.in. krzesła umożliwiające dynamiczne siedzenie, biurka z regulacją wysokości, a także miejsca pracy tymczasowej Tepee-Work. Klienci mają także okazję poznać szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych do miejsc spotkań – od innowacyjnych puf Tapa, poprzez systemy modułowe, aż do nawiązujących do klasyki designu krzeseł i stolików Tauko, których szeroka możliwość konfiguracji spotyka się z dużym zainteresowaniem. W ofercie do gabinetów firma wyróżniła meble SITAGINLINE ze względu na ich wyjątkowy design.

Jednocześnie Grupa Nowy Styl ma odpowiednie KNOW-HOW, jak zastosować rozwiązania w konkretnej przestrzeni biurowej, co wpływa na poprawę efektywności zespołów, a także wzrost produktywności indywidualnej. Tłumaczy, że funkcjonalne biuro to przestrzeń, w której pracownicy sprawnie realizują procesy biznesowe, dlatego przygotowując koncepcję aranżacji danego miejsca, bierze pod uwagę wszystkie te czynniki.

Wirtualne biuro, realne rozwiązania

Podczas targów Grupa Nowy Styl zaprosiła także odwiedzających do wirtualnego świata, w którym każdy miał okazję na własne oczy zobaczyć, jak produkty znajdujące się na stoisku sprawdzają się w aranżacji biurowej.

– Rozwiązanie VR otwiera przed nami nowe możliwości, tworząc niedostępną do tej pory jakość nie tylko w dziedzinie projektowania przestrzeni biurowych, ale również w komunikacji z klientami – mówi Michał Kita, odpowiedzialny za projekt VR w Grupie Nowy Styl. – Dzięki temu jesteśmy w stanie zaprezentować nasze systemy meblowe z pełnym odwzorowaniem skali i warunków panujących w danej przestrzeni. Klient, spacerując po wirtualnym biurze, może porównywać różne warianty systemów meblowych oraz aranżacji, zmieniając je w czasie rzeczywistym. Dajemy klientowi możliwość zmiany układu mebli w konkretnym biurze, a także ich kolorystyki. Jednym kliknięciem można przełączyć się z ciepłej, wręcz domowej przestrzeni, zaaranżowanej z wykorzystaniem mebli Levitate, na awangardowe rozwiązania Play&Work lub uniwersalne, oparte na systemie SQart. Widząc biuro w realnej skali, nie musimy już wyobrażać sobie, jak będzie ono wyglądać. Można to po prostu zobaczyć – przekonuje Michał Kita.

Grupa Nowy Styl doskonale wykorzystała możliwości zaprezentowania podczas targów swoich nowości produktowych.

– Chciałabym podkreślić, że dla naszej firmy liczą się nie tylko produkty, ale także umiejętność ich zastosowania w konkretnej przestrzeni biurowej. Wyposażamy przestrzeń biurową i publiczną z myślą o ludziach, którzy będą ją użytkować: o ich potrzebach i oczekiwaniach. Biuro dopasowane do potrzeb organizacji to inwestycja, która pomaga pracownikom wykorzystać swój potencjał, a firmie – sprawnie funkcjonować. Dlatego na późniejszym etapie będziemy rozmawiać z klientami o tym, jak zaadaptować nasze rozwiązania meblowe, żeby jak najlepiej służyły danej organizacji. Nasze kompetencje w tym zakresie podkreślamy hasłem: We KNOW HOW to #MakeYourSpace – podsumowuje Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl.   


Relację z targów można znaleźć w mediach społecznościowych na profilach Grupy Nowy Styl, wpisując #MakeYourSpace. Na Facebooku i You Tube publikowane są także wywiady z projektantami.

ORGATEC to największe targi wyposażenia przestrzeni biurowych odbywające się co dwa lata w Kolonii, w tym roku trwały od 25 do 29 października. Wystawcy, zgodnie z hasłem „Creativity works”, zaprezentowali najciekawsze rozwiązania meblowe z całego świata, nadążające za zmieniającym się stylem i środowiskiem pracy.

Podczas poprzedniej edycji na targach gościło 51 tys. osób ze 123 krajów. Powierzchnia wystawiennicza obejmowała 105 tys. mkw. W tym roku zwiększyła się o kolejne 20 proc., z czego aż 1200 mkw. zajęło stoisko Grupy Nowy Styl. Aby móc sprostać gustom i potrzebom klientów na całym świecie, w portfolio Grupy znajdują się marki produktowe: Nowy Styl, BN Office Solution, Grammer Office, Rohde & Grahl, Sitag i Forum Seating.

Ofertę rozwiązań meblowych można zobaczyć w 29 showroomach, zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Londynie, Paryżu, Düsseldorfie, Berlinie, Pradze, Bratysławie i Moskwie.

Więcej informacji: www.NowyStylGroup.com

#MakeYourSpace
#PeopleProcessPlace
#ORGATEC2016


Nowości produktowe:
#Tepee
#Sileo
#CafeChairs
#Tauko
#Tepee
#Tapa
#Navigo
#Xenium
#Panthera
#PlayAndWork
#Levitate
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0