data publikacji

Nowe trendy dla biur na Łódź Design Festival. To idealna przestrzeń i czas do rozmów o projektowaniu – zapowiada Grupa Nowy Styl i zaprasza do obejrzenia premier w nowym showroomie i nie tylko.

W nowym łódzkim showroomie Nowy Styl zaprezentuje wszystkie najważniejsze strefy biura
Pufy Tapa – dzieło Przemysława „Mac” Stopy, jedna z tegorocznych premier Grupy Nowy Styl

Podczas najbliższej edycji  festiwalu zaprezentujemy nasze premierowe i inspirujące rozwiązania dla przestrzeni biurowych utrzymane w klimacie home office design Zaprosimy do udziału w warsztatach kreatywnych oraz konsultacji aranżacyjnych z naszym projektantem – zapowiadają przedstawiciele Grupy Nowy Styl. - Nasze spojrzenie na aranżowanie współczesnych biur najlepiej charakteryzują trzy kluczowe pojęcia: „Pracownicy, Proces, Przestrzeń”. Postrzegamy biuro jako przestrzeń, w której pracują ludzie realizujący procesy biznesowe.

Kompleksowy projekt biura uwzględnia każde z tych zagadnień w optymalnych proporcjach. Dobrze zaaranżowana przestrzeń inspiruje do wykonywania zadań w zróżnicowany sposób, podnosi efektywność, jest katalizatorem nowych idei i pomysłów.

Premiery produktowe

Gości łódzkiego festiwalu Grupa Nowy Styl chce zainteresować i zainspirować swoimi rozwiązaniami, które wspierają tworzenie kreatywnych przestrzeni biurowych. Nowości produktowe, które zostaną zaprezentowane tuż przed ich oficjalną premierą na targach ORGATEC w Kolonii – odpowiadają na trend home office design . Ich motywem przewodnim są drewno i wełna, które – zgodnie z badaniami – działają jak bufor redukujący stres i mają pozytywny wpływ na samopoczucie.

System mebli biurowych Levitate – stworzony przez studio WertelOberfell. Drewniana noga w kształcie litery A przyciąga uwagę i sprawia, że biurko jest jednocześnie stabilne i lekkie wizualnie. Dzięki szerokiemu portfolio produktów (biurka wolno stojące, workbenche, stoły dedykowane do miejsc spotkań) Levitate pozwala zaaranżować zarówno małe, bardziej kameralne biura, jak i większe przestrzenie typu open space ze wszystkim niezbędnymi strefami pracy.

Krzesła i stoliki Tauko projektu Przemysława „Mac” Stopy – łączą tradycje wzornicze lat 50. i 60. z zamiłowaniem do przyjaznych dla oka organicznych kształtów. Krzesła wyróżnia siedzisko, które złożone jest z dwóch połówek spiętych od dołu. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej linii kubełka uzyskujemy ciekawy efekt estetyczny i pełen komfort siedzenia.

Pufy Tapa – to także dzieło Przemysława „Mac” Stopy. We współczesnych biurach niezbędne są miejsca, w których można spontanicznie dyskutować w niewielkim gronie, ponieważ właśnie podczas takich interakcji rodzi się najwięcej innowacyjnych pomysłów. System puf Tapa to idealne połączenie ciekawego wyglądu i funkcjonalności. Daje możliwość zróżnicowanej aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem tych samych modułów. Pokryta 95 proc. wełną Tapa, ociepli wizerunek firmy i  będzie intrygującym akcentem  wyzwalającym kreatywność zespołu.

Optymalne proporcje: teoria i warsztaty kreatywne

Atrakcyjne i funkcjonalne meble to istotny składnik efektywnego miejsca pracy. Jednak kluczowa jest umiejętna aranżacja przestrzeni i dopasowanie jej do potrzeb użytkowników i organizacji. Jak zachować optymalne proporcje? – na to pytanie odpowie Karolina Manikowska z Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy podczas otwartych warsztatów kreatywnych „People, Process or Place – co jest najważniejsze przy projektowaniu biura?  Jak stworzyć biuro marzeń?”.

– W dobie pracy zdalnej i popularyzowaniu się trendu Agile Working wiele osób zadaje sobie pytanie, czy biuro jest jeszcze komuś potrzebne. Jesteśmy przekonani, że tak, bo biuro to dużo więcej niż tylko miejsce – podkreśla ekspertka.

Warsztaty oraz wykład odbędą się 22 października o godz. 14.30 w showroomie Grupy Nowy Styl przy ul. Kopcińskiego 77.

Inspirujący design na co dzień – otwarcie showroomu

Showroom to nowa przestrzeń inspiracji na mapie Łodzi. Stylizowane na industrialne wnętrza o powierzchni 230 mkw. wypełniają nasze rozwiązania oraz najnowsze produkty w funkcjonalnych aranżacjach.

Nowy Styl zaprezentuje w nim wszystkie najważniejsze strefy biura – stanowiska pracy, przestrzeń recepcyjną, a także punkty spotkań formalnych i nieformalnych. W trakcie festiwalu (14-23 października, godzina 15.00-18.00) projektant Robert Ruff będzie w nim udzielał bezpłatnych konsultacji z projektowania i aranżacji wnętrz.

Make me! – praktyczny projekt, wyjątkowa nagroda

Konkurs i wystawa make me! nagradzające innowacyjne projekty młodych twórców to już stały punkt programu łódzkiego festiwalu.

– Wiemy, ile wart jest dobry projekt, dlatego postanowiliśmy również wręczyć własne wyróżnienie dla najlepszych – zapowiadają przedstawiciele Grupy Nowy Styl. – Zgodnie z naszą koncepcją designu oceniamy wieloaspektowe podejście do projektu: jego funkcjonalność, innowacyjność zastosowania, materiały i wygląd, ale też wpływ na środowisko na wszystkich etapach życia produktu.

Nagrody zostaną wręczone podczas gali  13 października.

– Polskie wzornictwo przemysłowe rozwija się bardzo intensywnie. Świadomość dobrego designu dojrzewa, zarówno wśród użytkowników produktów, klientów biznesowych, jak i twórców. Design przestaje być kojarzony tylko ze stroną wizualną, ale łączy się go z funkcjonalnością i jakością. Dlatego też pomyśleliśmy, że to doskonały czas, aby zaprezentować na łódzkim festiwalu nasze nowości produktowe oraz naszą filozofię wyrażaną hasłem „We KNOW HOW to Make Your Space”. Jesteśmy bardzo ciekawi ich odbioru wśród szerokiej publiczności festiwalu i czekamy na wiele inspirujących dyskusji – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu Grupy Nowy Styl.

 


Daty i miejsca

13-23.10.2016, stoisko Grupy Nowy Styl na Łódź Design Festival, Centrum Festiwalowe ART_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3; budynek C, poziom 0

13.10.2016 – gala rozdania nagród make me!

14-23.10.2016 , godz. 15-18.00 – konsultacje architektoniczne projektanta Roberta Ruffa, Showroom Grupy Nowy Styl, ul. Kopcińskiego 77

22.10.2016, godz.14.30 – warsztat i wykład Karoliny Manikowskiej „People, Process or Place - co jest najważniejsze przy projektowaniu biura?  Jak stworzyć biuro marzeń?”, Showroom Grupy Nowy Styl, ul. Kopcińskiego 77

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0