data publikacji

Komiks, rowery, soki i schody-nagrody – czyli Zielone Lato w warszawskich biurowcach już na półmetku.

Głównym celem akcji „ Zielone Lato” jest promowanie postaw proekologicznych

W pięciu warszawskich biurowcach, należących do IMMOFINANZ, tzn. Crown Point, Crown Tower, Taifun, IO1 oraz Cybernetyki Office Center, prowadzona jest akcja „Green Summer” („Zielone Lato”).

Akcja została zaprojektowana na podstawie komiksu „Zielony Przewodnik JLL” („JLL Green Office Guide”). Przewodnik w prosty i przejrzysty sposób opisuje, jak dbać o środowisko i swoje zdrowie.

Zrównoważony rozwój i dbanie o środowisko naturalne staje się coraz bardziej istotnym tematem, który dotyczy każdego z nas. W odpowiedzi na zapytania i zapotrzebowanie pracowników biurowych, firma JLL stworzyła „Zielony Przewodnik”, czyli listę dobrych przykładów do naśladowania i wytycznych, które w łatwy sposób można wprowadzić w miejscu pracy.

Głównym celem akcji „ Zielone Lato” jest promowanie postaw proekologicznych. Najemcy powierzchni biurowych biorą udział w różnego rodzaju akcjach edukacyjnych, warsztatach czy konkursach. Mają także do dyspozycji kilkadziesiąt bezpłatnych rowerów. Każdy chętny może wypożyczyć rower i cieszyć się z jazdy przez 72 godziny, bez ponoszenia kosztów. Akcja rozpoczęła się rozdawaniem bezpłatnych, świeżych soków owocowych.

Firma JLL, zarządca nieruchomości i twórca akcji „Green Summer”, planuje także w najbliższym czasie wiele innych atrakcji dla najemców w wybranych biurowcach.

– Jedną z zasad firmy JLL jest promowanie postaw proekologicznych zarówno wśród naszych pracowników, jak i wśród firm: najemców budynków, którymi zarządzamy – komentuje Małgorzata Więcko, Dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, JLL. – Cieszymy się, że nasz pomysł spodobał się IMMOFINANZ i dzięki wspólnej akcji najemcy pięciu warszawskich biurowców mają okazję wypożyczyć bezpłatnie rower, skorzystać z mobilnego serwisu dla rowerzystów, zrobić ekologiczne zakupy czy brać udział w takich konkursach jak np. Schody-Nagrody.

Akcja będzie prowadzona do końca września.

– Naszym celem jako inwestora na rynku nieruchomości biurowych jest nie tylko wynajmowanie powierzchni, ale także bliska współpraca z najemcami – podkreśla Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations, IMMOFINANZ. – Ważna jest dla nas tzw. wartość dodana, często skierowana bezpośrednio do pracowników firm mających siedziby w naszych budynkach. Pomysł inicjatywy związanej z ekologią doskonale się przyjął wśród osób pracujących w naszych biurowcach, czego potwierdzeniem jest ich duże zaangażowanie na poszczególnych etapach tego projektu.


„Green Summer” to wspólna akcja IMMOFINANZ i JLL, mająca na celu promowanie postaw proekologicznych.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0