data publikacji

Rodzimy design rośnie w siłę. Kreatywne i nowatorskie rozwiązania, współpraca z polskimi projektantami, wyznaczanie nowych trendów. A efekty?

Fot. Mikomax Smart Office

Niedawno zakończył się czterodniowy festiwal WantedDesign w Nowym Jorku. W ramach wystawy „Pole Position. Best Brands from Poland” przedstawiono najlepsze wzorniczo produkty wiodących marek. Mikomax Smart Office zaprezentował tam rozwiązania przygotowane na miarę efektywnego biura, które oryginalny design łączą z ergonomią i funkcjonalnością.

WantedDesign to jeden z festiwali towarzyszących NYCxDesign, gromadzący nowojorskie inicjatywy poświęcone designowi. Jest to najważniejsze wydarzenie, łączące tematykę projektowania, kultury i edukacji. Część festiwalu poświęcona polskiemu wzornictwu cieszyła się dużą popularnością. Swój udział w tworzeniu tego wydarzenia miała firma Mikomax Smart Office.

– WantedDesign to jeden z ważniejszych eventów, prezentujących najlepszy design. Przede wszystkim skupia wiele różnych produktów, a tym samym odmiennych sposobów myślenia
i projektowania, postrzegania świata w ogóle i esencji designu. Tutaj rodzą się trendy i nowe pomysły – przekonuje Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office. – Prezentowane na festiwalu projekty pokazują, jakie obecnie tendencje dominują w aranżacji miejsca pracy. W rozwiązaniach dedykowanych biurom coraz częściej odchodzi się od zastosowań stałych, ściśle określonych na rzecz tych wielofunkcyjnych, które pełnią różne role w zależności od bieżących potrzeb i pozwalają na łatwą zmianę ich rozmieszczenia w przestrzeni. Drugim elementem wpływającym na współczesne wzornictwo jest priorytetowe traktowanie pracownika, jego potrzeb oraz zdrowia. Aż 70 proc. osób skarży się na dyskomfort w pracy. Odpowiedzią są między innymi systemy typu sit and stand z dostosowywaną wysokością blatu. Przykładem jest system Balance. Biurko sprawdzi się zarówno jako pojedyncze stanowisko pracy, rozwiązanie do sal konferencyjnych czy też miejsce szybkich spotkań, prowadzonych na siedząco bądź stojąco. 

Seria Balance została już wcześniej doceniona podczas Łódź Design Festival, otrzymując w 2014 roku wyróżnienie must have! W Nowym Jorku Mikomax Smart Office zaprezentował również system Futuro autorstwa Przemysława „MAC” Stopy. Pozwala on na maksymalnie efektywne wykorzystanie przestrzeni, dzięki stworzeniu „trzeciego poziomu” – zamykanej szafce nad biurkiem. Ścianka boczna izoluje od ciągu komunikacyjnego, a środkowa listwa oddziela stanowiska i pełni rolę organizera, maksymalizując komfort pracy.

Obecność polskich marek na WantedDesign dowodzi, że rodzimy design staje się rozpoznawalny na świecie, a Polska staje się światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji rozwiązań dedykowanych przestrzeniom biurowym. Realizacje Mikomax Smart Office można znaleźć w biurach największych globalnych i polskich marek, takich jak Qatar Airways, EY, Marks & Spencer, Ericpol czy Narodowego Banku Polskiego.

W ubiegłorocznej edycji Łódź Design Festival system siedzisk Packman otrzymał wyróżnienie must have! 2015. Projekty firmy były pokazywane również w trakcie największych targów designu w Londynie: 100% Design w ramach London Design Festival 2015, Stockholm Furniture and Light Fair w lutym tego roku, a także na największych wydarzeniach wzornictwa przemysłowego w Europie, m.in. na Praha Designblok.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0