data publikacji

Nowe biuro firmy BuroHappold jest zlokalizowane w centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy – w nowo zmodernizowanym wieżowcu Spektrum Tower.

Fot. BuroHappold


Na 6. piętrze budynku gości wita przestrzenna recepcja. Wnętrze biura jest bardzo ciche, mimo że pracuje w nim 120 osób w przestrzeni otwartej. Słyszalny jest tylko przyjemny, miękki gwar w tle.

W salach konferencyjnych dźwięki są przejrzyste, a ledwie słyszalne z zewnątrz. Pracownicy odbywają rozmowy telefoniczne lub konferencje video w kabinach do rozmów telefonicznych (tzw. phone booths), nie zakłócając pracy innych użytkowników biura. Głos odbierany jest tam jako doskonale neutralny i współrozmówcy nie mają wrażenia, że osoba dzwoniąca jest niewielkim pomieszczeniu.

Dla prywatności bądź koncentracji, do dyspozycji pracowników są pokoje cichej pracy, w których można skupić się w absolutnej ciszy.

Biuro znajduje się w centrum miasta, ale powietrze w biurze jest czyste. Mimo, że przestrzeń jest nowa, nie ma śladu nieprzyjemnych zapachów.
W biurze nigdy nie jest duszno, dzięki temu jego użytkownicy nie czują się senni i mogą być aktywni przez cały dzień. Zarówno w słoneczny, gorący dzień, jak i w zimowe mroźne popołudnia odczuwalna temperatura w biurze jest komfortowa.

Światło słoneczne wpada do biura przez wysokie okna i dociera do centralnej części kondygnacji, wnętrze jest jasne, ale nie irytujące dla oczu. Kiedy się ściemnia, czujniki delikatnie włączają oświetlenie w strefach, gdzie są ludzie.

Oświetlenie ma zimną barwę w części gdzie pracownicy muszą się skoncentrować, a ciepłą w strefie społecznej zapewniając bardziej relaksującą atmosferę. Oświetlenie nie jest męczące dla oczu, użytkownicy biura mają komfort wzrokowy. 

W porze lunchu pracownicy mogą jeść lunch w przestrzennej kuchni (mogą nawet doprawić posiłek świeżymi ziołami, które są tam dostępne) nie martwiąc się o zapachy – pochłaniacz usytuowany nad wsypą kuchenną zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych aromatów.

– Szukając nowej siedziby mieliśmy kilka wytycznych, które z powodzeniem udało nam się spełnić – komentuje Ian Booth, Partner, dyrektor zarządzający warszawskim biurem BuroHappold Engineering. – Przede wszystkim, zależało nam na możliwości ukształtowania przestrzeni od początku. Ważna była centralna lokalizacja i dostęp do udogodnień. W naszej pracy dostarczamy naszym klientom innowacyjne rozwiązania zorientowane na użytkownika, chcieliśmy więc, żeby nasze biuro odzwierciedlało to podejście.


Nowa siedziba BuroHappold to nie tylko prawdziwie komfortowe środowisko. Spełnia również funkcję edukacyjną, inspiruje pracowników i gości do prowadzenia przyjaznego środowisku stylu życia. Konsekwencją zaawansowanego opomiarowania energii i wody jest większa świadomość wśród użytkowników,  jak biuro wpływa na środowisko.


Więcej na ten temat w artykule: Osiem obszarów zdrowego biura

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0