data publikacji

Panele akustyczne MDD – komfort pracy w Twoim biurze.

Odpowiednio wybrana kolorystyka wnętrza może korzystnie wpływać na nastrój oraz wydajność pracy przebywających w nim osób

Jak skupić się na pracy, gdy wokół nas tyle się dzieje? Jak znaleźć swoją własną strefę ciszy? Odpowiedzią może być propozycja rozwiązań, które są skutecznym narzędziem w  zarządzaniu  dźwiękiem.

Praca bez hałasu

Jedną z takich propozycji są panele akustyczne, oferowane przez Fabrykę Mebli Biurowych MDD. To idealne rozwiązanie dla powierzchni biurowych, szczególnie wtedy, gdy w jednym pomieszczeniu pracuje kilka, kilkanaście lub nawet jeszcze więcej osób.

–  Nadmierny poziom hałasu to jeden z podstawowych problemów współczesnych biur – mówi Małgorzata Graczyk, desinger z zespołu projektowego MDD. – Zmęczenie, rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją są na porządku dziennym. Przekłada się to na obniżenie wydajności pracowników. Już na etapie projektowania biura powinno się rozpocząć eliminację potencjalnego poziomu hałasu. Dzięki panelom dźwiękochłonnym akustykę pomieszczeń biurowych można poprawić także w trakcie użytkowania.

Trendy i certyfikaty

Panele akustyczne SONIC są odpowiedzią producenta na współczesne trendy aranżacji biur, w tym na poprawę komfortu pracy. Fabryka zadbała o to, aby ich produkt spełniał najwyższą klasę pochłaniania dźwięku – „A”, co zostało potwierdzone stosownym certyfikatem.

Od momentu wdrożenia do sprzedaży panele cieszą się bardzo dużym powodzeniem klientów, i co najważniejsze, to zainteresowanie stale rośnie.  Niemałą zasługą jest tutaj wszechstronność zastosowania produktów SONIC, pozwalająca na zaaranżowanie dowolnej przestrzeni, która ma stać się „cichym zakątkiem” w miejscu pracy.

Wyobraźnia designera

W ofercie znajdujemy panele wolnostojące, którą dają możliwość dowolnego aranżowania powierzchni. Sprawdzają się doskonale, w biurach typu open-space, oddzielając strefy pracy od ciągów komunikacyjnych, wydzielając małe strefy konferencyjne czy miejsca odpoczynku.  Można śmiało powiedzieć, że ograniczeniem jest tylko wyobraźnia designera. 

Propozycja producenta daje też możliwość odseparowania indywidualnych stanowisk pracy. System wzdłużnych i poprzecznych paneli, montowanych do blatu, skutecznie minimalizuje rozproszenie uwagi w miejscu pracy, a jednocześnie daje możliwość swobodnej komunikacji między pracownikami.

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość zamontowania w panelu listwy funkcyjnej z zestawem akcesoriów: różnego rodzaju organizerów na dokumenty, piórników czy nawet uchwytu na monitor. Jest to doskonała propozycja szczególnie w biurach, gdzie miejsca jest mało i każdy fragment blatu biurka jest na wagę złota.

 

Kilka przykładowych realizacji można zobaczyć w GALERII ZDJĘĆ pod artykułem

Kolory i samopoczucie

Przy projektowaniu paneli istotnym elementem było to, aby wpisywały się nie tylko w najnowsze trendy aranżacyjne i estetyczne, ale miały również wpływ na samopoczucie pracownika. Kolory niosą ze sobą określoną energię i znaczenie, dlatego zastosowane w panelach tkaniny i różnorodna paleta kolorów nie jest przypadkowa. Poszczególne barwy wywołują u ludzi określone reakcje. Nie jest wszystko jedno, jakimi kolorami się otaczamy, gdyż każdy z nich ma inne właściwości – jedne pobudzają, inne natomiast uspokajają i odprężają.

Odpowiednio wybrana kolorystyka wnętrza może korzystnie wpływać na nastrój oraz wydajność pracy przebywających w nim osób i odwrotnie – powodować nadmierne rozdrażnienie, zmęczenie bądź senność.


Współczesne biuro jest środowiskiem o ciągle rosnących potrzebach. Producenci prześcigają się więc w propozycjach, które dają możliwość „wyczarowania” estetycznego, oryginalnego, i zarazem funkcjonalnego miejsca pracy, zgodnego z aktualnymi trendami i koncepcjami. Dużą sztuką jest więc wpasowanie się w te potrzeby.

Zobacz też:

SONIC - przestrzeń prywatna

Bez nadmiernego hałasu

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0