data publikacji

Olivia SIX wejdzie w skład największego centrum biznesowego Metropolii Gdańskiej: Olivia Business Centre.

Budowa Olivia SIX to realizacja strategii, polegającej na oddawaniu do użytkowania co roku, tak jak w poprzednich latach, kolejnych budynków biurowych, zwiększając bezpieczeństwo i elastyczność biznesową rezydentów Olivii. W tym roku oddany został do użytkowania budynek Olivia Four, a rok temu Olivia Point & Tower.
Olivia SIX będzie się mieścić przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, zaoferuje najemcom trzy piętra parkingów podziemnych, parkingi naziemne oraz piętro przeznaczone do świadczenia usług i handlu. Pozostałe 15 tys. mkw. przestrzeni biurowych najwyższej klasy A wypełni kolejne 14 kondygnacji.
Budowa Olivia Six rozpoczęła się w lutym bieżącego roku, a planowane zakończenie budowy to drugi kwartał przyszłego roku. Obecnie realizowany jest etap stanu surowego.  Dwa kolejne projektowane budynki uzyskały pozwolenia na prace budowlane, które rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Olivia Business Centre działa od czterech lat, w tym czasie znalazło tu swoją siedzibę kilkadziesiąt firm polskich i międzynarodowym, takich jak m.in. Energa, Allianz, Bayer, PWC, PKO Bank Polski, SII, Noble, Medicover, GFKM, Starbucks, Competence Call Center, Goyello czy Playsoft, Epam. Olivia Business Centre to nie tylko świetnie wyposażone biura, ale także przyjazna przestrzeń publiczna z wieloma ważnymi dla pracowników i biznesu usługami, takimi jak centrum medyczne, banki, centra rekrutacyjne, notariusz, przedszkole i restauracje.


Szczególną rolę w budowie hubu biznesowego, jakim jest Olivia Business Centre, odgrywa rozwój sektora zaawansowanych usług biznesowych, który dynamicznie rośnie w całej Polsce. Tylko inwestorzy zagraniczni stworzyli w Polsce w ostatnich kilku latach ponad 470 centrów, zatrudniając ponad 130 tys. w sektorze usług biznesowych. Największe firmy tej branży w Polsce to PWC, HP, IBM, Bayer, Shell, Reuters, Intel.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0