data publikacji

Pierwsza edycja targów Gift Show Poland już za nami.

Fot. biuro-kreacja

Impreza zgromadziła blisko 3 tys. osób. Premierowe targi Gift Show Poland odbywały się w dniach 22-24 maja w Centrum MT Polska w Warszawie.
Na imprezie obecni byli zarówno przedstawiciele branży upominkowej, jak i indywidualni zwiedzających, poszukujący inspiracji i pomysłów na oryginalne prezenty. Swoje pomysły na upominki prezentowali wystawcy nie tylko z Polski, ale i z zagranicy (m.in. z Chin, Rwandy, a także Łotwy, Rosji, Słowacji).

Podczas targów wyłonione zostały najlepsze projekty prezentów w konkursie Best Gift Design. Ponadto przygotowano dodatkowe atrakcje, jak na przykład warsztaty scrapbookingu i zajęcia dla najmłodszych, w których łącznie wzięło udział około 250 osób. Natomiast z myślą o zwiedzających z branży zorganizowano Forum Branży Prezentowo-Upominkowej z szeregiem prelekcji, dotyczących zagadnień rynkowych i marketingowych.

Katalog upominków

Targi Gift Show Poland oferowały przegląd różnorodnych inspiracji prezentowych na różne okazje, począwszy od upominków okolicznościowych po typowo biznesowe (gadżety promocyjne, podarunki dla partnerów handlowych). Na stoiskach dostępne były m.in. artykuły biurowe, reklamowe, dekoracyjne i oświetleniowe, a także tekstylia, ceramika, zabawki i biżuteria. 

– W ofercie mamy wyroby robione ręcznie w Rwandzie przez stowarzyszenia kobiece, wykonane choćby z papieru czy bananowca. Te targi to bardzo dobra okazja, zarówno dla kraju, jak i dla firmy, żeby pokazać swoje artykuły – powiedziała Francine Umutesi, szefowa Rwanda Diaspora in Poland, obecna na stoisku Rwandan Arts and Crafts, gdzie prezentowane były oryginalne torby, bransoletki czy elementy dekoracyjne.

W ramach pomysłów na upominki można tu było zapoznać się z ofertą win z winnicy De Grendel w RPA. Nie zabrakło też słodkości, kosmetyków, akcesoriów do telefonów komórkowych czy urządzeń do druku 3D.  Oprócz propozycji prezentów na targach można było znaleźć szereg pomysłów na atrakcyjne opakowanie upominków. Ofertę w tym zakresie prezentowała firma Feniks z Krosna, producent m.in. ręcznie wykonywanych torebek okolicznościowych i pudełek. – Mamy opakowania okolicznościowe na rozmaite okazje, również na śluby, komunie lub bankiety uroczyste, bo jesteśmy w stanie wykonać wszystko na wymiar – mówi Radosław Zając z firmy Feniks.

Najlepsze projekty i atrakcje

Pierwsza edycja Targów Gift Show Poland była też okazją, by wyłonić najlepsze projekty upominków.  W tym celu zorganizowany został konkurs Best Gift Design, odbywający się pod patronatem Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.
Za najciekawszy pomysł prezentowy jury złożone m.in. z przedstawicieli branży upominkowej uznało ręcznie robione ołówki „Rzeźbiony ogryzek”, wykonane z drewna lipowego w naturalnym kolorze. Autorem projektu jest Monika Kurzyńska, która w nagrodę otrzymała voucher o wartości 5 tys. zł.


Więcej informacji: www.giftshow.pl

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.5