data publikacji

Mamy przyjemność być jedynym medium z Polski, zaproszonym do chińskiego Kantonu (Guangzhou), aby przyjrzeć się z bliska targom CIFF – Office Show. To największa impreza branży meblarskiej na świecie!

CIFF 2015 Guangzhou

Część CIFF, poświęcona meblom i wyposażeniu biur, rozpoczyna się 28 marca i potrwa do 1 kwietnia.

Dzisiejszy dzień – jeszcze przed rozpoczęciem targów – przydał się na aklimatyzację i odpoczynek po długiej podróży. Ponad 12 godzin w samolocie z Warszawy do Guangzhou (z przesiadką w Amsterdamie), zmiana strefy czasowej („cofnęłam” się o 7 godzin, dokładnie o jedną noc) – takich podróży nie odbywałam do tej pory. Ważne, że wszystko udało się zgodnie z planem (chociaż chińscy taksówkarze przy terminalu lotniczym wykazują się jeszcze większą „przedsiębiorczością”, niż polscy)... Ale to temat na osobną opowieść.

Na szczęście to niemiłe pierwsze wrażenie poprawiło samo miasto – Guangzhou to blisko 18-milionowa metropolia, pełna przepięknej, bujnej zieleni, drzew, krzewów i kwiatów. Kwitły krzewy, a nawet drzewa (spadające wprost pod nogi wielkie, czerwone kwiaty – tego nie spotkacie w Warszawie!). 

W pobliskim Parku Yuexiu zachwycały kwitnące orchidee i sporych rozmiarów drzewka bonsai. Wiele odmian kwiatów oraz i roślin, hodowanych w polskich domach w doniczkach – tu spotkałam „na wolności”. Nic dziwnego – ciepło tu i parno, w dodatku bliżej stąd chyba do Wietnamu i Tajlandii, niż do Pekinu.

Wracając do głównego celu mojej podróży: targi CIFF (China International Furniture Fair) to impreza złożona z kilku etapów, prezentująca cały wachlarz oferty mebli, dodatków, akcesoriów i tekstyliów – dominują oczywiście wystawcy i zwiedzający z Azji, ale spodziewany jest też udział wielu gości z Europy, USA czy RPA. 

Już jutro (28 marca) startuje 5-dniowa wystawa, poświęcona prawie w całości meblom biurowym, gdzie zobaczymy elementy wyposażenia biur i gabinetów, fotele i krzesła, dodatki, a także meble przeznaczone dla hoteli i przestrzeni publicznych.  

Jestem bardzo ciekawa, co zaprezentują wystawcy – na ile będą to oryginalne, innowacyjne produkty i w jakim stopniu design będzie zbieżny z tym, co oglądaliśmy w październiku na targach Orgatec czy w lutym w Sztokholmie. To okaże się już jutro i pojutrze. 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć :)

Marzena Szulc | biuro-kreacja.info

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.4