data publikacji

Smart/er/leben – pod takim hasłem odbywał się w tym tygodniu w Berlinie pokaz najnowszych technologii Samsunga. Gwiazdą jest smartfon Samsung Galaxy S6.

Zabytkowe – ale wciąż w świetnym stanie – budynki legendarnego berlińskiego lotniska Tempelhof stały się na trzy dni sceną dla pokazów najnowszego sprzętu firmy Samsung. Przez hangar przewinęły się tysiące zwiedzających.

Wielka przestrzeń stała się sceną dla urządzeń z różnych grup. Było wiele rozwiązań, które zainteresują odpowiedzialnych za biurowe zakupy: choćby wielofunkcyjne drukarki serii MultiXpress, monitory, interaktywne tablice, a także coś dla pasjonatów telewizji – najnowsze telewizory SUHD.

Dla fanów gadżetów – były także nowoczesne rozwiązania dla domu. Chociaż… kto powiedział, że samosterujący odkurzacz nie może sprzątać także biura? Taki Powerbot SR20H9050U – samodzielnie sprzątający odkurzacz wielkości małej torby na dużych kółkach – może pod szafę nie wjedzie (ma 13,5 cm wysokości), ale za to ma siłę ssącą 60 razy wyższą niż poprzednie, bardziej płaskie modele. Odkurzacz działa cicho, ma 10 czujników, dzięki którym nie obija się o nogi mebli czy ściany. Może działać przez godzinę, a jeśli poczuje, że akumulator zaraz wysiądzie, podjeżdża do stacji dokującej i sam się doładowuje!

Otwieracie lodówkę i dopiero wówczas zastanawiacie się, co z niej wyjąć, a wtedy wnętrze traci kosztowny chłód? Koreański producent przygotował urządzenie z podwójnymi drzwiami – gdy otworzymy pierwsze, staniemy przed szklaną ścianą – przez nią widać wszystko, a lodówka wciąż zamknięta. Ale wystarczy drzwi zamknąć, a potem złapać za inny uchwyt!

Nie wiecie, czy płyta indukcyjna działa? W nowych kuchenkach – z linii Chef Collection (opracowanej przy udziale znanych szefów kuchni) – na ściankach garnków widać niebieską poświatę –- wirtualny płomień. Ogromną większość funkcji można programować za pomocą smartfona i aplikacji Samsung Smart Home.

Na pokazie nie mogło zabraknąć najnowszych telewizorów – SUHD (JS9590 – o przekątnych 65, 78 i 88 cali), o imponującej rozdzielczości i inteligencji na bieżąco analizującej jasność scen, stosunek bieli do czerni, kolorów itp. Efekt jest widoczny gołym okiem. Osoby z ujęć kręconych na ulicy we wszystkich planach mają wyraźne twarze, nie są rozmazanymi plamami. Telewizory mają zakrzywiony ekran, można je doposażyć w system dźwięku o imponujących osiągach (HWJ6502).

Nowością – jeszcze w fazie dopracowywania – był telewizor oparty na systemie Tizen – JU7090, który połączony do sieci stanie się wielkim centrum nie tylko rozrywki (gry, filmy), ale i pracy.


Dziś w Barcelonie odbyła się światowa premiera najnowszego smartfonu Samsung - Galaxy S6. Więcej o nim napiszemy już wkrótce!

 

Przeczytaj także:

Galaxy z zakrzywionym ekranem

Samsung: Technologie i trendy 2015

Testujemy: Samsung Galaxy Alpha

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0