data publikacji

Rozpoczęły się Consumer Electronic Show 2015 – największe targi elektroniki użytkowej na świecie.


Najwięksi producenci prezentują podczas CES nowinki ze swojego portfolio: od sprzętu RTV i AGD, przez komputery, smartfony i tablety po wearables i drony. 3673 wystawców, ponad 20 tysięcy premier produktowych i ponad 160 tysięcy zwiedzających z ponad 140 krajów – tak było na ubiegłorocznym CES. Poprzednia edycja Consumer Electronics Show imponowała skalą oraz rozmachem. Wszystko wskazuje na to, że CES 2015 będzie równie spektakularny jak jego poprzednik – komentują eksperci z ASUS Polska.

Smart, design, technologie

Organizowane w Las Vegas targi uznawane są za barometr trendów w obszarze najnowszych technologii. To, co zostanie zaprezentowane w ciągu czterech styczniowych dni, wyznaczy kierunki, którymi podążać będzie cała branża.
– Smart to hasło przewodnie tegorocznego CESu. W tym roku dominuje tu wszystko, co inteligentne: smartfony, smartwatche, SmartTV, inteligentne AGD, nowe generacje tabletów i komputerów hybrydowych, jeszcze bardziej wydajne komputery, a także technologie tworzone z myślą o inteligentnych samochodach…. Jest smuklej, szybciej i bardziej designersko – komentuje CES Adam Żelazko z ASUS Polska.
CES jest dla branży elektroniki użytkowej tym, czym Fashion Week dla świata mody. Technologie, urządzenia i koncepty zaprezentowane w Las Vegas wyznaczają trendy i kierunki rozwoju dla całej branży. – CES 2015 to opowieść o Internecie Rzeczy: większość zaprezentowanych tu urządzeń pełnymi garściami czerpie z możliwości globalnej sieci. Niezależnie, czy mówimy o sprzęcie RTV, artykułach gospodarstwa domowego, czy o najnowszych gadżetach ubieralnych, wszystko jest podłączone do Internetu i wzajemnie połączone – dodaje Adam Żelazko.

Nowości, nowości…

ASUS zaprezentował na Consumer Electronics Show 2015 szereg ciekawych nowości, w tym dwa nowe smartfony z ciepło przyjętej przez rynek rodziny ZenFone oraz serię komputerów hybrydowych Transformer Book Chi.
Ciekawą kategorią produktów, zainicjowaną i rozwijaną przez ASUS, są komputery hybrydowe, łączące mobilność tabletu z możliwościami notebooka. I w tym przypadku ASUS nie zawiódł, prezentując trzy nowe modele z serii Transformer Book Chi: 12,5-calowego Transformera Book T300 Chi oraz jego mniejszych kuzynów: 10-calowego T100 Chi oraz T90 Chi z ekranem o przekątnej 8,9-cala.
Konsekwentnie rozwijana przez firmę kategoria komputerów 2w1 ma być rozwiązaniem kierowanym do użytkowników, którzy nie chcą wybierać między tabletem i notebookiem. Rynek pozytywnie weryfikuję tę strategię – według IDC ASUS wypracował sobie w 2014 pozycję lidera na rynku urządzeń hybrydowych.
Na CES nie zabrakło też nowości notebookowych, w tym multimedialnego notebooka ASUS N551JQ z opcjonalną kamerą 3D Intel RealSense, pozwalającą na obsługę komputera za pomocą gestów i skanowanie obiektów w 3D. ASUS zaprezentował też ZenBooki - spektakularnego NX500 i stylowego UX305. Nie zabrakło też nowych monitorów, rzutników i akcesoriów ASUS.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0