data publikacji

40 proc. polskich firm inwestuje w innowacje – wynika z raportu Hewlett-Packard Polska na temat wykorzystania IT w sektorze SMB. Biuro-kreacja.info jest jednym z patronów medialnych raportu.

Średnie i małe firmy to jeden z kluczowych filarów gospodarki – nie tylko szybko się rozwijają, ale też coraz odważniej sięgają po najnowsze technologie. Aż 57 proc. managerów ocenia swoje firmy jako innowacyjne i docenia rolę technologii we współczesnym biznesie. Z kolei 40 proc. z badanych zgodnie z  ogólną strategią rozwoju chętnie inwestuje w testowanie nowych rozwiązań, co pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją.

Technologie i inwestycje

Firmy z sektora SMB, uważające się za innowacyjne, chętniej niż inne inwestują w nowe technologie. Wielu managerów wierzy, iż IT to konieczny element sprawnego funkcjonowania biznesu i firmy.
- Obraz wyłaniający się z badań jest pozwala na optymizm. Firmy potrafią budować swą wartość, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, a także rozsądnie inwestując i świadomie wprowadzając innowacje – mówi Paweł Czajkowski, Dyrektor Zarządzający HP Polska. – W raporcie stworzyliśmy profil lidera, czyli firm, które radzą sobie najlepiej na coraz bardziej wymagającym rynku.

Co spowalnia firmy?

W raporcie uwypuklono ponadto czynniki, które spowalniają rozwój sektora małych i średnich firm. Zdaniem managerów do najważniejszych powodów regresu technologicznego zaliczyć można brak funduszy lub nieodpowiednio zaplanowane budżety, a także przywiązanie do starych schematów działania.
Celem publikacji raportu „HP dla Biznesu - Małe. Średnie. Innowacyjne” jest umożliwienie przedsiębiorcom zrozumienie roli i obszaru IT, a także pomoc w wyciągnięciu wniosków, które mogą okazać się podwaliną pod przyszłe działania dla rozwoju.
Raport odpowiada na dwa zasadnicze pytania: Jakie wyzwania stoją przed firmami? Jaki budżet warto przeznaczyć na IT?
Publikacja oraz interaktywna strona www daje także przedsiębiorcom możliwość sprawdzenia, jak wygląda ich biznes na tle innych podmiotów. Pełen raport jest do pobrania tutaj.


O badaniu: Wywiady na których oparto raport zostały przeprowadzone w lipcu 2014 roku przez firmę TNS z osobami odpowiedzialnymi w firmach za IT. Łącznie zrealizowano 500 wywiadów, pośród badanych firm 400 wywiadów przeprowadzono z przedstawicielami firm z segmentu 50-249 pracowników oraz 100 z osobami z zatrudniającymi 250-499 osób. Dobór firm do badania miał charakter reprezentatywny ze względu na branżę i wielkość zatrudnienia.
Raport powstał z inicjatywy firmy Hewlett-Packard Polska, przy współpracy merytorycznej  z firmą Infotarget. Za koordynację projektu i działania media relations odpowiada agencja content marketingowa FFW Communication.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0