data publikacji

Fundacja Sztuka w Mieście, powołana przez Ghelamco, zainaugurowała swoją działalność koncertem zespołu Michała Urbaniaka w warszawskim Parku Sowińskiego.


W sobotę 4 października muzycy wystąpili na otwartym koncercie przed dwutysięczną publicznością, zgromadzoną w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Koncert Michała Urbaniaka z towarzyszeniem sześcioosobowego, międzynarodowego zespołu złożonego z wybitnych jazzmanów, był kulminacyjnym elementem tegorocznych Urbanator Days. Dzień wcześniej odbyły się warsztaty dla młodych muzyków, uczestniczyło w nich prawie 120 osób. Efekty tych warsztatów można było podziwiać na zakończenie sobotniego koncertu, podczas wspólnego jam session, w którym głównym gwiazdom wieczoru towarzyszyło ponad 70 młodych uczestników warsztatów.
Organizacja tego wyjątkowego wydarzenia była możliwa dzięki powołanej przez firmę Ghelamco Fundacji Sztuka w Mieście. Koncert Michała Urbaniaka był inauguracją jej działalności.
Fundacja stawia sobie za cel podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez promocję sztuki i kultury. Jej działalność będzie obejmowała organizację wystaw, konkursów, koncertów, wykładów, wydarzeń sportowych i innych wydarzeń, aktywizujących mieszkańców Warszawy w przestrzeni miejskiej. 
Założenia fundacji wpisują się w szerszą strategię firmy Ghelamco, zakładającą dbałość o miejską przestrzeń publiczną. Wyrazem tej strategii jest również realizowany na Woli plac Europejski – więcej o tym projekcie pisaliśmy w artykule Plac Europejski - nowy adres w Warszawie.


Wyjątkowa przestrzeń, zaprojektowana przez światowej sławy architektów krajobrazu – pracownię Wirtz International, łącząca funkcje publiczne i komercyjne, pomieści m.in. amfiteatr oraz specjalnie przygotowany pasaż artystyczny zapewniający młodym artystom możliwość prezentacji własnej twórczości.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0