data publikacji

Trójwymiar, kolorowe wzory, geometria i różne dziedziny wzornictwa – czyli design bez granic. Projektant Przemysław Mac Stopa ponownie zaskakuje w Mediolanie.

The Design Without Borders Interni Press Office 2016 | Design by Mac Stopa
The Design Without Borders Interni Press Office 2016 | Design by Mac Stopa


Polski projektant w tym roku ponownie zajął się aranżacją biura prasowego The Design Without Borders Interni.

O ubiegłorocznej instalacji pisaliśmy tutaj: Polski design w Mediolanie

Mac Stopa ponownie zaskakuje – aranżacją przestrzeni, wystrojem stworzonym w oparciu o zaprojektowane przez siebie czarne i białe trójwymiarowości, wzbogacone o kolorowe motywy, elementy geometryczne z różnych dziedzin wzornictwa (meble, wykładziny, panele ścienne i inne).

Stopa niesamowity efekt końcowy osiągnął, łącząc swoje projekty z różnych dyscyplin, m.in. architektury i projektowania wnętrz, projektowania przemysłowego, mody, sztuki, grafiki. Wszystkie te elementy zostały zintegrowane w celu stworzenia „projektu bez granic” (The Design Without Borders), co jest tematem przewodnim wystawy Interni, odbywającej się podczas Milan Design Week - Fuorisalone 2016.

Łączenie wielu dyscyplin, odrzucanie ograniczeń, dążeniu do nowych i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych to cecha wyróżniająca projektanta i jego filozofię tworzenia już od wielu lat, widoczna w jego wielu poprzednich realizacjach i projektach.

–  Technologia, kultura i doświadczenie zdobyte w jednej dziedzinie projektowania wspomaga kreatywne myślenie w innej – potwierdza projektant. – Przykładowo sposób myślenia przy projektowaniu małych obiektów, tworzonych na przemysłową skalę, może być bardzo cenny w tworzeniu architektury. Z kolei myślenie o architekturze i wzornictwie przemysłowym otwiera umysł na twórcze projektowania mody.

Te interdyscyplinarne podejście jest widoczne w najnowszej, mediolańskiej instalacji projektanta. Mac Stopa wykorzystuje w niej organiczne formy, występujące w przyrodzie. Geometria i matematyka – to z kolei inspiracja dla czarno-białych oraz kolorowych trójwymiarowych wzorów. Stały się one kluczową inspiracją do projektowania pozostałych elementów aranżacji. Motywy trójwymiarowe obecne są na panelach ściennych, wykładzinie, szklanym stole, lampie, siedziskach).

The Design Without Borders prowadzi gości w trójwymiarowy świat z bogactwem kolorów i faktur, jednocześnie tworząc funkcjonalne, wydajne i inspirujące środowisko pracy. Estetycznie oświetlona przez Luceplan przestrzeń jest podzielona na dwie strefy. Pierwsza strefa jest wyposażony w oryginalną ladę recepcyjną (prod. Marro) i kolorowe pufy do siedzenia dla gości (prod. COMFY® Noodles by NMC, proj. Mac Stopa). Druga strefa to część konferencyjna, wyposażona m.in. w wygodne siedzenia, stoliki i pufy z nowej kolekcji Mac Stopy dla Cappellini.

 


Podczas Milan Design Week (11-17 kwietnia) oraz przez cały następny tydzień (18-23 kwietnia) można obejrzeć instalację na Università degli Studi di Milano, Via Festa del Perdono 7.

 

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0