data publikacji

Międzynarodowy finał CIMA 2015 Global Business Challenge – już wkrótce!

Podczas finału przyszli specjaliści rachunkowości zarządczej zaprezentują biznesowe studium przypadku

W dniach 3-7 sierpnia odbędzie się globalny finał konkursu dla studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą rachunkowości zarządczej.

Rozstrzygnięcie rywalizacji, zorganizowanej przez Instytut CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), rozegra się w tym roku w Warszawie, a wezmą w nim udział reprezentanci 26 krajów i regionów świata. Czteroosobowe drużyny, składające się ze studentów studiów licencjackich – zwycięzcy lokalnych finałów – zaprezentują swoje umiejętności analizy ekonomicznej, zdolności prezentacyjne i językowe. Ich występy będzie oceniać międzynarodowe jury, w którego skład wejdą przedstawiciele m.in. holdingu Barclays, Shell, Deloitte, Unilever czy Infosys BPO Poland.

Podczas finału przyszli specjaliści rachunkowości zarządczej zaprezentują biznesowe studium przypadku, które mieli już okazję analizować podczas lokalnych zmagań. Drużyny, które zdaniem jury najlepiej zaprezentują swoją wizję rozwiązania problemów spółki z branży naftowej i gazowej, zostaną zakwalifikowane do dalszego etapu konkursu.
Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bardziej szczegółowymi danymi dotyczącymi marki i pogłębić przygotowane wcześniej opracowanie. Przed finalistami wyjątkowo trudne zadanie: wypracowując rekomendacje dla fikcyjnego zarządu będą musieli brać pod uwagę uwarunkowania nie tylko finansowe. Jak się bowiem okazuje, na funkcjonowanie spółki i jej pozycję wpływają również niepokoje społeczne.

To, który zespół najlepiej poradzi sobie z zadaniem, ocenią m.in.:
Deepesh Lad, COO Asia, Barclays;
Doug Alexander, Executive Vice President of Finance Operations, Shell;
Robert Jasiński, Executive Director of Business Controlling, PKN ORLEN S.A.;
Anna Tumidajewicz, F&A Practice Delivery Manager, Infosys BPO Poland;
Krzysztof Pniewski, Partner Consulting, Deloitte;
Naomi Smith, Head of Public Policy, CIMA.

Więcej informacji na stronie cimaglobal.com/gbc


Portal Biuro-kreacja.info jest patronem medialnym wydarzenia.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0