data publikacji

2 miliony książek kulinarnych od Lidla na Święta. A my mamy dla Was egzemplarz podpisany przez Dorotę Wellman! Jak ją zdobyć?

Dorota Wellman i Karol Okrasa na promocji książki "Ryby są super" w CookUp Shop
Jedna z książek z przepisami powędruje do naszego czytelnika!

Lidl po raz trzeci wprowadza ofertę promocyjną, w ramach której klienci sieci będą mogli otrzymać książkę kulinarną. Jej tematem są ryby i owoce morza, a autorami – Karol Okrasa, szef kuchni, i Dorota Wellman, dziennikarka.
Nakład książki wyniesie aż 2 miliony egzemplarzy. Promocja zacznie się 23 listopada w sklepach Lidl w całej Polsce.

Jak pokazują dane Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada zaledwie ok. 13 kilogramów ryb w ciągu roku. Chętnie sięgamy po nie w okresie świątecznym, jednak na co dzień ryby i owoce morza rzadko goszczą na polskich stołach. Zdaniem ekspertów to zdecydowanie za mało.

- Ryby i owoce morza mogą wydawać się mało dostępnym i trudnym w obróbce oraz przygotowaniu produktem. Nic bardziej mylnego, ryby bowiem są nie tylko smaczne i zdrowe, lecz także można je szybko i z łatwością przyrządzić. Wystarczy tylko wiedzieć, jak je wybierać i w jaki sposób z nimi postępować oraz z czym je łączyć. Taką wiedzę przekazujemy wspólnie z Dorotą Wellman w naszej nowej książce – mówi Karol Okrasa, szef kuchni i współautor książki „Ryby są super”.

Zdaniem kucharza, walka z mitami na temat ryb jest ważna, ponieważ są one bogatym źródłem kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, minerałów i witamin, które pozytywnie wpływają na zdrowie.

– Nie bójmy się ryb, które w polskiej kuchni były dostępne od zawsze i często zajmowały honorowe miejsce na stole. Warto przywrócić im czołowe miejsce na polskich talerzach. Wierzę, że nasza publikacja w tym pomoże, ponieważ zawiera nie tylko przepisy na smaczne dania. To także profesjonalny przewodnik po świecie ryb, który pokazuje różne gatunki, sposoby ich przyrządzania i podawania – zachęca Dorota Wellman, dziennikarka i współautorka książki „Ryby są super”.

Książka, w której na prawie trzystu stronach zgromadzono osiemdziesiąt wcześniej niepublikowanych na stronie kuchnialidla.pl przepisów na ryby i owoce morza, będzie dostępna w świątecznej promocji w sklepach Lidl w całej Polsce już od 23 listopada.


U nas – już teraz do zdobycia egzemplarz podpisany przez Panią Dorotę Wellman!

Żeby wziąć udział w naszej zabawie, wystarczy spełnić dwa warunki:

1. polubić profil biuro-kreacja.info na FB

2. w komentarzu pod artykułem napiszcie:
- jaka ryba (lub danie rybne) najbardziej kojarzy się Wam z Wigilią i bez którego nie wyobrażacie sobie tej uroczystości?
- no i dlaczego ryby są super? :)

Dla autora najciekawszej wypowiedzi – KSIĄŻKA Z AUTOGRAFEM!
Przewidziane także nagrody-niespodzianki!

Na odpowiedzi czekamy do 30 listopada, wyniki ogłaszamy 1 grudnia - żeby zwycięzca otrzymał prezent na Mikołajki :)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0