data publikacji

Rekordowe kontrakty Grupy Nowy Styl:  mijający rok był dla firmy rekordowy pod względem podpisanych umów międzynarodowych.

Wartość czterech największych tegorocznych kontraktów międzynarodowych przekroczy 100 mln euro – podkreśla Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl

Grupa Nowy Styl konsekwentnie się rozwija: wiedza ekspercka, usługi badawcze i konsulting oraz doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi stały się ważną wartością Grupy i przepustką do obsługi największych klientów korporacyjnych oraz administracji publicznej. Rok 2017  był dla firmy rekordowy.

– Wartość tylko czterech największych tegorocznych kontraktów międzynarodowych przekroczy 100 milionów euro. To daje nam na najbliższe lata pewność zamówień na poziomie kilkunastu milionów euro rocznie – mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

Grupa wygrała dwa wielkie przetargi rządowe w Holandii i Niemczech. W wyniku pierwszego stała się jednym z dwóch wyłącznych dostawców umeblowania dla holenderskich ministerstw i agend na minimum trzy lata. Przewidywana wartość zamówień to 8 mln euro rocznie, a Holendrzy mogą przedłużyć kontrakt nawet na 10 lat.

– To pierwszy tak duży przetarg rządowy w Holandii. 55 proc. zamówienia otrzymała holenderska firma Gispen, my zajęliśmy drugie miejsce – zaznacza Adam Krzanowski. – W przetargu kluczowe było zrównoważone podejście do wyposażenia biur. Holendrzy są liderami gospodarki cyrkulacyjnej, dlatego w zamówieniach publicznych wymagają nie tylko bardzo ekologicznych produktów, ale też zapewnienia ich serwisu, naprawy i recyklingu. To, że udało nam się sprostać tym potrzebom, to dla nas doskonała referencja, ale też impuls do inwestowania w nowe rozwiązania organizacyjne i produktowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ponadto w Niemczech przez minimum dwa lata Grupa Nowy Styl będzie obsługiwać federalną agencję pracy (Bundesratagentur für Arbeit). Dostarczy kompleksowe umeblowanie dla siedziby agencji w Norymberdze i jej terenowych oddziałów. Umowa została podpisana na dwa lata z możliwością przedłużenia do czterech, a jej wartość to około 4 mln euro rocznie.

Wzorem lat ubiegłych Grupa Nowy Styl intensywnie rozwija też sieć klientów korporacyjnych, z którymi współpracuje na wielu rynkach. Na liście referencji firmy są już m.in. Deloitte, ABB, T-Mobile SA czy DS Smith. Teraz na długofalową współpracę z Grupą i powierzenie jej wyposażenia swoich biur w ośmiu krajach zdecydował się m.in. gigant rynku e-commerce. W tym roku Grupa Nowy Styl zrealizowała dla niego projekty o wartości 2 mln euro, m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Czechach. Na 2018 rok zaplanowane są kolejne biura firmy we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Grupa Nowy Styl podpisała też umowę ramową z największą firmą przemysłową Europy. Przewiduje, że wyposażenie jej biur na powierzonych rynkach – w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji – zapewni zamówienia na najbliższe trzy lata o łącznej wartości 5 mln euro.  

– Tegoroczne wygrane to rezultat przemyślanej strategii i inwestowania w rynki europejskie. W ostatnim czasie skupiliśmy się na integracji przejętych w poprzednich latach spółek z Niemiec i Szwajcarii. Implementujemy nasze systemy informatyczne, przenosimy produkcję komponentów z Zachodu do Polski, ujednolicamy asortyment. Długofalowe kontrakty to dla nas stabilizacja i bezpieczeństwo, ale też możliwość optymalizacji na wielu polach: w procesach produkcyjnych, logistycznych oraz zakupach – podsumowuje prezes Grupy Nowy Styl.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0