data publikacji

Zbliża się wiosna – czas zmian. Warto rozejrzeć się po firmie i sprawdzić, jak wygląda nasze środowisko pracy. Czy wymaga niewielkich zmian? Albo gruntownych porządków?

Fot. Rohde&Grahl

Wiosenny zapał do porządkowania przyda się na pewno w firmach. Organizacja stanowisk pracy i przygotowanie pracowników do wykonywania zadań również wymaga okresowych przeglądów i wprowadzania zmian, dzięki którym praca wykonywana będzie bezpiecznie i efektywnie.
To dobry moment, aby przyjrzeć się, czy czegoś w firmie nie brakuje.

– W dużych przedsiębiorstwach bezpieczeństwem i organizacją stanowisk pracy zajmują się odpowiednie służby. W małej firmie ten problem spoczywa na ogół na barkach właścicieli lub kierownictwa, dla których jest to kolejny z wielu obowiązków. Warto jednak poświęcić mu chwilę i sięgnąć po szkolenie Akademii PARP, specjalnie przygotowane z myślą o odpowiedzialnych małych firmach: „BHP w sektorze MŚP” – zaprasza Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert do spraw szkoleń Akademii PARP.

Szkolenia BHP – kojarzą się najczęściej wyłącznie z obowiązkiem. Tymczasem wstępne i okresowe szkolenia pracowników to tylko jeden z elementów systemu, dzięki któremu zapewnia się właściwe warunki w firmie. Szkolenie „BHP w sektorze MŚP” pokazuje, w jaki sposób całościowo organizować bezpieczne i zgodne z prawem środowisko pracy i jakie korzyści wynikają z systemowego zarządzania BHP. Każdy przedsiębiorca powinien mieć przynajmniej podstawową orientację w tym obszarze.

Szkolenia Akademii PARP to sposób dla wiecznie zajętych przedsiębiorców na uzupełnienie wiedzy z różnych dziedzin prowadzenia biznesu.

– W obszarze środowiska pracy polecamy również „Praktyczne zarządzanie personelem w MŚP” – dodaje Aneta Grzyb-Hejduk. – Przedstawia zalety pracy w małej firmie, metody tworzenia kultury organizacyjnej i prowadzenia polityki zatrudnienia. W szkoleniu omówiono również tematy, które ostatnio zyskują coraz większy rozgłos: dyskryminację w miejscu pracy, molestowanie, mobbing, czy naruszanie dóbr osobistych. W module siódmym szkolenia, poświęconym tej tematyce, przedstawiono również korzyści, jakie odnosi firma dbająca o równouprawnienie pracowników, czy zatrudniająca osoby niepełnosprawne.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0