data publikacji

Panasonic zaprezentował w Warszawie najnowszą ofertę w kategorii profesjonalnych wyświetlaczy i projektorów.

 

Wśród premier pojawił się 84-calowy model z serii LQ70, oferujący rozdzielczość 4K, wyróżniający się wzmocnioną obudową i możliwością pracy w trybie 24/7, a także pierwszy na świecie superjasny projektor 1 Chip DLP z laserowym źródłem światła.

W ofercie profesjonalnych monitorów Panasonic znalazł się 84-calowy model TH-84LQ70. Wyświetlacz za sprawą rozdzielczości 4K pozwala na odtwarzanie niezmiernie szczegółowego obrazu, drobnych napisów czy tekstur. Jest wyposażony w zaawansowany system poprawy obrazu, który podnosi jakość sygnału video pochodzącego z innych źródeł niż 4K. Pozwala również z wysoką ostrością wyświetlać obrazy ruchome, których kompensacja dotąd sprawiała trudność.
Wyświetlacz należący do serii LQ70 został zaprojektowany pod kątem profesjonalnego użytku. Charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Dzięki wyposażeniu w szybę ochronną oraz aluminiową obudowę, możliwy jest jego częsty transport i użytkowanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak dworce kolejowe, porty lotnicze, centra handlowe czy dyspozytornie. Monitor TH-84LQ70 oferuje przy tym możliwość ciągłej, całodobowej pracy. Oprócz tego optymalna odległość widzenia, wynosząca nieco ponad 1,5 metra sprawia, że urządzenie sprawdzi się także w salach konferencyjnych, w których obraz często jest oglądany z bliska oraz w zastosowaniach marketingowych, gdy celem jest przyciągnięcie uwagi przechodniów.

Z kolei w obszarze projektorów profesjonalnych Panasonic zaprezentował nowe modele z serii Solid Shine™ - PT-RZ670 i PT-RW630. Urządzenia pozwalają uzyskać jasność obrazu na poziomie
6500 lumenów. Tym samym są najjaśniejszymi na rynku projektorami 1-chip DLP, które jako źródło światła wykorzystują połączenie diod LED z laserem. Dzięki temu zapewniają aż do 20 tys. godzin pracy bez konieczności ich konserwacji, co znaczne zmniejsza całkowity koszt ich utrzymania. Jednocześnie oferują wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 10000:1 i jakość obrazu kolejno WUXGA (1900 x 1200) i WXGA (1280 x 800) dla modeli PT-RZ670 i PT-RW630.


Projektory Solid Shine™ sprawdzą się przede wszystkim w edukacji czy biurach, gdzie kluczowa jest niezawodność i ograniczenie kosztów utrzymania.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.8