data publikacji

Panasonic zaprezentował nową linię monitorów dotykowych LCD Multi-Touch. Jak wykorzystać je na spotkaniu biznesowym?

Za sprawą technologii Intel Pro Widi monitory BF1 pozwalają na bezprzewodowe transmitowanie różnych formatów multimedialnych z urządzeń zewnętrznych | Fot. Panasonic

Najnowsza seria monitorów BF1 Panasonic wyposażona została w intuicyjny interfejs, pozwalający natychmiast po włączeniu ekranu rozpocząć pracę i sporządzać notatki na dowolnych plikach multimedialnych (ilustracjach, dokumentach czy filmach) bez konieczności podłączania komputera.

Linia obejmuje trzy modele w rozmiarach 80, 65 i 50, które posiadają 12-punktową kontrolę dotykową oraz pływający pasek menu umożliwiający przełączanie wejść, rysowanie, a także powiększanie czy pomniejszanie za pomocą jednego dotyku.

Za sprawą technologii Intel Pro Widi monitory BF1 pozwalają na bezprzewodowe transmitowanie różnych formatów multimedialnych z urządzeń zewnętrznych. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne wyświetlanie wideo, zdjęć i dokumentów z kilku urządzeń na podzielonym ekranie.

Urządzenia zewnętrzne, takie jak odtwarzacze Blu-Ray, kamery wideo, wizualizery, komutery PC czy też pamięci USB, można też podłączyć do wyświetlacza w tradycyjny sposób, aby następnie przeglądać dowolne dokumenty i materiały multimedialne. Nowa seria BF1 zapewnia jasność 350 cd/m2 i współczynnik kontrastu na poziomie od 4000 do 5000:1 w zależności od modelu.


– Monitory BF1 należą do nielicznych na rynku tablic interaktywnych, które oferują wybór schematu kolorów Colour Universal Design (CUD), czyli takich, które mogą być łatwo zidentyfikowane przez każdego odbiorcę. To duża zaleta, biorąc pod uwagę, że co dziesiąta osoba na świecie ma problemy z rozróżnianiem kolorów. Dzięki tej funkcji możliwy jest efektywny przekaz treści zarówno podczas lekcji, jak i spotkań biznesowych – mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.


Modele z linii BF1 są w sprzedaży od lipca 2016 roku.

Więcej informacji na temat rozwiązań wizualnych Panasonic: http://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0