data publikacji

Wielu użytkowników myli stacje robocze z biznesowymi modelami notebooków i komputerów. Przyjrzyjmy się zatem, czym jest owa stacja robocza i jak ją wybrać?

Stacja robocza to bardzo wydajny komputer stacjonarny lub przenośny, zaprojektowany pod kątem profesjonalnych zastosowań
Bezpłatny poradnik znajdziesz tutaj: http://poradnikwyborustacjiroboczej.zyskajwiele.pl/


Obie grupy sprzętu (stacje robocze oraz biznesowe) dość istotnie różnią się od siebie – zarówno pod względem ceny, możliwości, zastosowań, jak i użytych do ich budowy komponentów.

Stacja robocza to przede wszystkim bardzo wydajny komputer stacjonarny lub przenośny, który został zaprojektowany pod kątem określonych, profesjonalnych zastosowań.
Zarówno w wypadku mobilnych, jak i stacjonarnych stacji roboczych, wyróżnić można kilka podstawowych grup sprzętu, które nadają się do zakwalifikowania jako stacje robocze. Najważniejsze z nich to stacje przeznaczone do zastosowań graficznych, inżynierskich i obliczeniowych.

Każda z tych trzech grup sprzętu będzie się nieco różniła swoją konstrukcją i zastosowanymi do jej budowy komponentami. Inne są bowiem potrzeby grafika pracującego z programami, takimi jak 3ds Max, Maya 3D, InDesign lub Photoshop, inżyniera korzystającego na co dzień z programów CAD/CAM, a jeszcze inne naukowców zajmujących się symulacjami zjawisk chemicznych, analizą statystyczną czy modelowaniem zjawisk fizycznych.

Jednak nawet w wypadku tych trzech grup profesjonalistów mobilna lub stacjonarna stacja robocza będzie miała wiele wspólnych cech.


 

KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ PORADNIK - poznaj 7 wskazówek, które pomogą ci wybrać najlepszy komputer dla ciebie!


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0