data publikacji

Z najnowszych badań IDC wynika, że firma HP wciąż utrzymuje czołowe miejsca na rynku PC oraz urządzeń drukujących w większości wiodących kategorii. 

HP utrzymało pierwszą pozycję na światowym rynku PC w minionym roku

Na wysoką pozycję firmy wpływ mają inwestycje w najnowsze rozwiązania technologiczne, bezpieczeństwo komputerów i drukarek oraz szanse, jakie HP upatruje w stale rozwijającym się segmencie gamingowym.

HP utrzymało pierwszą pozycję na światowym rynku PC w minionym roku. Dostawy urządzeń do klientów wzrosły o 8,3 proc. w porównaniu do wcześniejszego roku, a wolumen dostaw wyniósł ponad 16 mln sztuk. Na wyniki z pewnością wpływ miał fakt, że HP w 2017 roku wprowadziło na rynek nowe notebooki dla biznesu oraz urządzenia pokroju HP EliteOne 1000 AiO wraz z innowacyjnymi akcesoriami.

W kwestii urządzeń przenośnych, HP EliteBook x360 1020 G2 jest jednym z najsmuklejszych i najlżejszych biznesowych laptopów na świecie, a HP EliteBook 1040 G4 dzięki procesorom Intel Core i7 Quad Core z technologią Pro oraz długiemu czasowi pracy na baterii, jest jednym z najmocniejszych urządzeń tego typu, gotów sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. W kategorii rozwiązań Premium firma zaprezentowała nową generację laptopów HP Spectre oraz HP Spectre x 360 13. Notebooki wyposażone w procesory Intel najnowszej generacji, znacznie wydajniejsze akumulatory oraz wyświetlacza z rozdzielczością do 4K, to obecnie jedne z najsmuklejszych laptopów dotykowych na świecie.

– Największy wpływ na dotychczasowe działania HP ma to, że kategorie konsumenckie oraz biznesowe łączą się ze sobą nierozerwalnie i niezbędne jest dostosowanie się do tych zmian, zarówno w przypadku rozwiązań PC, jak i urządzeń drukujących – podkreśla Marcin Olszewski, prezes HP Inc Polska. – Widzimy jednocześnie, jak funkcjonowanie przedsiębiorstw zmienia mobilność i bezpieczeństwo. Nasza wizja przyszłości to stworzenie bezproblemowego świata fizycznego i cyfrowego, nazwaliśmy to Blended Reality.

W przypadku urządzeń drukujących HP jest liderem drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych, osiągając wynik 38,7 proc., ze wzrostem 3,3 proc. rok do roku. Jest jednocześnie wiodącą firmą w sprzedaży rozwiązań dla domu, biura oraz kategorii komputerów przeznaczonych dla biznesu.

Coraz mocniejszą pozycję HP podkreśla przełom w kategorii kopiarek. Od lat brakowało znaczących innowacji niezbędnych do zwiększenia wydajności, ochrony przed naruszeniami bezpieczeństwa oraz niedrogiego druku w kolorze. HP zmieniło to w 2017 roku wprowadzając na rynek nową generację urządzeń A3 MFP, które zapewniają prostotę, niezawodność oraz bezpieczeństwo. HP dostarcza jednocześnie swoim klientom najbardziej zaawansowaną w branży linię rozwiązań druku laserowego A3 i A4 dla biura.

By wzmocnić swoją pozycję na rynku, 1 listopada 2017 roku HP ogłosiło zakończenie transakcji przejęcia działu druku od firmy Samsung, które stanowi największą szansę rozwoju HP w zakresie druku biznesowego. Połączenie z Samsungiem rozszerza portfolio drukarek wielofunkcyjnych oraz ilość posiadanych patentów.

– Aby pomóc firmom zbudować nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę, badamy w HP, jakie są kierunki działań cyberprzestępców, Dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich sześciu lat odsetek naruszeń bezpieczeństwa urządzeń podwoił się, podczas gdy liczba ataków na serwery i sieci zmalała. Mamy obecnie na świecie 400 milionów komputerów starszych niż cztery lata, które przez przestarzałe zabezpieczenia czy brak ochrony BIOS-u są narażone na ataki hakerów. To dlatego postanowiliśmy stworzyć jeden z najbezpieczniejszych komputerów na świecie, wsparty przez rozwiązania takie jak HP Sure View czy HP Sure Start – dodaje Marcin Olszewski.

HP dzięki swoim zaawansowanym rozwiązaniom chroni nie tylko komputery, ale też urządzenia drukujące, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa drukowania. Wbudowane funkcje i dodatkowe rozwiązania pomagają chronić drukarki  i sieć, zapewniając kompleksową ochronę.

Momentem przełomowym dla HP w 2017 roku było wdrożenie DaaS (Device as a Service). Te inteligentne i proste rozwiązania obliczeniowe pozwalają pozbyć się czasochłonnych zadań obsługi urządzenia i zarządzania cyklem życia produktu. Zastosowanie DaaS w firmie upraszcza proces zakupów i poprawia przewidywalność kosztów, dzięki  prostym planom, które są łatwe w dopasowaniu i skalowaniu. HP DaaS jest jedną z najlepszych strategii na przyszłość.

– HP tworzy urządzenia na miarę XXI wieku, a najważniejszymi czynnikami wzrostu są nowe wymogi co do kształtu czy nowe podzespoły, systemy operacyjne oraz aplikacje i przede wszystkim starzejąca się baza ponad 500 milionów komputerów, które mają więcej niż cztery lata – podsumowuje Marcin Olszewski.


Firma widzi też dużą szansę na rozszerzenie oferty monitorów czy akcesoriów, mając jasną strategię rentownego wzrostu. To samo tyczy się druku. HP pokłada wielkie nadzieje w przyszłości branży druku i wierzy w jego siłę, stale rozwijając urządzenia do użytku osobistego, jak i profesjonalnego. Drukarki HP stają się szybsze, uniwersalne, bezpieczniejsze, energooszczędne i bardziej niezawodne.

Więcej informacji: www.hp.pl1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0