data publikacji

Podczas targów ISE – pierwszego dużego wydarzenia w Europie, w którym Sharp wziął udział od czasu aliansu z Foxconn – firma zaprezentowała zmienioną ofertę produktową.

Fot. Sharp

Jej elementy to sześć nowych kategorii produktów, wprowadzenie nowej platformy digital signage Sharp Open Achitecture Platform oraz moduł OPS (Open Pluggable Specification), opracowany wspólnie z firmą Intel.

Nowościami w kategorii sprzętu jest 70-calowy monitor do konstrukcji telebimów – największy dostępny na rynku monitor tego typu, pierwszy 40-calowy interaktywny monitor do użytku w małych salach konferencyjnych oraz oferta monitorów interaktywnych z technologią Direct Bonding. Na stoisku znajdzie się także prototyp półprzezroczystego monitora Field Sequential Display (FSD).

– Podczas ISE prezentujemy nową, kompleksową ofertą produktów. Inwestujemy w bardzo popularne sektory, takie jak digital signage, ale również w innowacyjne rozwiązania, takie jak wielkoformatowe telebimy czy monitory, idealne do małych pomieszczeń. Połączenie sił z firmą Foxconn wzmocniło naszą pozycję. Dzięki strategicznemu aliansowi możemy proponować klientom większy wybór, zapewniając dealerom oraz integratorom dodatkową możliwość rozpoczęcia współpracy sprzedażowej – komentuje Robert Hubluk, Sales Manager CEE – Visual Solutions, Sharp Electronics. 

Monitory interaktywne

Połowę stoiska Sharp przeznaczono na prezentację interaktywnych monitorów konferencyjnych i szkolnych, w tym nowych 70-calowych i 80-calowych monitorów BIG PAD (PN-70SC5 i PN-80SC5), wyposażonych w technologię wykrywania dotyku Direct Bonding, zapewniającą lepsze wrażenia wizualne i dotykowe. Wydajniejsze funkcje zapewnią użytkownikom większą kontrolę nad prezentacjami oraz lepsze możliwości współpracy i interakcji.

Sharp zaprezentował również stworzony z myślą o małych firmach i grupach roboczych 40-calowy monitor interaktywny BIG PAD do użytku w niewielkich pomieszczeniach konferencyjnych oraz zastosowaniach digital signage. Dotykowy, 40-calowy monitor PN-40TC1 wyposażony jest w pojemnościową technologię  rozpoznawania dotyku P-CAP. Oferuje wiele zalet większych monitorów BIG PAD w mniejszym rozmiarze, ułatwiając małym grupom dzielenie się pomysłami i współpracę.
Wszystkie monitory BIG PAD zapewniają doskonałe wrażenia „Pen-on-Paper”. Oznacza to, że pisanie na nich sprawia wrażenie tak naturalnego, jak pisanie na papierze. Pozwala na to odpowiednie połączenie funkcji sprzętowych oraz modułów oprogramowania, dzięki którym technologia jest katalizatorem, a nie barierą w prowadzeniu produktywnych spotkań i podejmowaniu współpracy.

Digital signage

Sharp unowocześnia swoją ofertę rozwiązań digital signage, prezentując nowe urządzenia i oprogramowanie oraz znajdując nowych partnerów biznesowych wśród innych producentów oprogramowania. W ofercie monitorów Sharp przedstawił serię monitorów nowej generacji o wysokiej jasności PN-R oraz PN-U, serię monitorów „plug and play” PN-Y z wbudowanym odtwarzaczem USB oraz nową serię wielkoformatowych monitorów PN-Q w przystępnych cenach. Monitory PN-Q, idealne do sal konferencyjnych i innych zastosowań z sektora commercial signage, dostępne są w wersjach o przekątnej od 60 do 90 cali.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, Sharp zaprezentował nowe, bezpłatne oprogramowanie digital signage, Sharp Digital Signage Software, w które wyposażone są nowe monitory System on Chip (SoC). Firma udostępniła również swoją platformę SoC dla systemu Android™ sprzedawcom oprogramowania. Sharp Open Architecture Platform łączy wysoką jakość sprzętu, środowisko SoC dla systemu Android oraz wybór odtwarzaczy software’owych dla sprzedaży detalicznej lub sektora corporate signage, opracowanych przez Sharp i zewnętrznych sprzedawców.
Firma Sharp ogłosiła, że podjęła już współpracę z takimi producentami oprogramowania, jak CityMeo, Grassfish, Videro oraz easyscreen.

Trzy nowe serie monitorów Sharp zapewniają elastyczne opcje łączności, takie jak wbudowany układ SoC (odtwarzanie w jakości 4K) z oprogramowaniem Sharp Digital Signage, wbudowany odtwarzacz USB Media Player z nowym oprogramowaniem Sharp Content Distributor, a także gniazdo rozszerzenia Mini OPS (Open Pluggable Specification), poszerzające gamę zastosowań produktu.

Opracowane wspólnie z firmą Intel rozwiązanie Mini OPS to mniejsza wersja standardu OPS. Podczas ISE zostaną zaprezentowane trzy rodzaje modułów Mini OPS (PC, Wireless i HDBaseT), by zaproponować użytkownikom więcej opcji wyświetlania i interakcji. Kompaktowe moduły Mini OPS są łatwe w instalacji, użytkowaniu i konserwacji, a nowoczesne, szybkie złącza umożliwiają odtwarzanie w jakości 4K.

Telebimy

Bazując na swojej silnej pozycji na rynku telebimów, Sharp zaprezentował nowy, 70-calowy model, który jest największym dostępnym na rynku monitorem do budowy telebimów. PN-V701 łączy wyjątkowe technologie UV2A i Advanced UCCT (Uniform Colour Calibration Technology) z ultra wąską, wytrzymałą ramką. Efektem jest spójny obraz, wyświetlany w wysokiej jakości na całym telebimie z minimalnymi zakłóceniami, oraz łatwe utrzymanie jakości obrazu.

Technologia przyszłości

Sharp zaprezentował również półprzezroczysty, 17-calowy monitor Field Sequential Display. Prototypowe urządzenie jest opracowywane w Japonii i posiada potencjał zastosowania w różnych sektorach: od digital signage po urządzenia rozrywkowe. Wysoce wydajna technologia jest zupełnie inna od rozwiązań stosowanych w obecnie dostępnych monitorach, ponieważ wykorzystuje system sekwencyjnego odtwarzania kolorów RGBW przy wysokiej częstotliwości.


Sharp nieustannie się rozwija i ocenia prototypy monitorów wyposażonych w różne technologie. Monitor Field Sequential Display to tylko jeden z wielu kierunków zainteresowań działu badań i rozwoju.

Więcej informacji o produktach i rozwiązaniach Sharp Visual Solutions można znaleźć tutaj

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0