data publikacji

Rewolucyjny Samsung GALAXY Note Edge – już dostępny w Polsce. Sugerowana cena detaliczna to 3 499 zł.

 


Firma Samsung wprowadziła do sprzedaży na polskim rynku rewolucyjny smartfon z zakrzywionym ekranem - GALAXY Note Edge. Połączenie wyświetlacza i fenomenalnych funkcji rysika S-Pen daje użytkownikowi nowe możliwości.

Wykrzywianie, przeciąganie

Ekran w tym urządzeniu jest zakrzywiony tak, że zachodzi na boczną ściankę. Dzięki temu, bez patrzenia na ekran główny, przy zamkniętej okładce możemy widzieć powiadomienia, korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie. Powiadomienia mogą się wyświetlać na bocznej ściance, nie przeszkadzając nam w oglądaniu filmu czy stron WWW.
GALAXY Note Edge wyposażony jest w zakrzywiony 5,6-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (2560x1440+160) wykonany w technologii Super AMOLED, który oddaje kolory jeszcze dokładniej, ma jeszcze większy kontrast, większe kąty widzenia i szybkość odświeżania, liczoną w milionowych częściach sekundy.

Smartfon jest wyposażony w wiele przydatnych funkcjonalności. Najważniejsze z nich to m.in.:
- szybkie ładowanie baterii,
- tryb oszczędzania energii,
- w obudowie umieszczono kilka mikrofonów i głośnik nowej konstrukcji, dzięki czemu doskonale działa aktywny filtr dźwięków otoczenia (przydatne szczególnie tam, gdzie jest głośno)
- wbudowany dyktafon (podczas odtwarzania możemy pogłośnić czy wyizolować dźwięk płynący z danego kierunku, co przydaje się np. w przypadku zarejestrowanych dyskusji w kilkuosobowym gronie),
- udoskonalony czytnik linii papilarnych, czujnik promieni UV,
- dzięki dużemu ekranowi udoskonalona funkcja Multi Window umożliwia pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie. 

Rysuj, wycinaj, wklej

Nowy S-Pen doskonale naśladuje narzędzia pisarskie, do których przywykliśmy – ołówki, pędzle, aerografy, długopisy. Od ręki zrobimy notatkę, szkic, wytniemy z obrazka czy strony WWW interesujące nas elementy.
Nowa funkcja Smart Select umożliwia wykorzystanie rysika S-Pen tak, jak używamy myszy w komputerze – możemy rysikiem wybrać wiele elementów (zdjęć, plików czy wiadomości) i przeciągnąć je na przykład na aplikację pocztową w celu wysłania kolekcji.
W notatkach możemy łączyć tekst, tekst pisany odręcznie, rysunki, zdjęcia, wideo – wszystko co nam potrzebne do zapamiętania idei. Możemy zrobić zdjęcie odręcznej notatki czy tekstu na tablicy i zamienić je w notatkę S Note.
GALAXY Note Edge został wyposażony w aparat fotograficzny, który ma 16 megapikseli oraz system stabilizacji optycznej (Smart Optical Image Stabilizer).
Pamięć: 32 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo kart microSD (do 64GB), 3GB RAM.


Samsung GALAXY Note Edge jest dostępny w kolorach Charcoal Black (węgielna czerń) i Frost White (zmrożona biel). Cena sugerowana detaliczna: 3 499 zł.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0