data publikacji

W centrum Warszawy – w budynku Warsaw Towers przy ul. Siennej – mieści się biuro kancelarii Gessel. Za sprawą Interbiuro Design & Fit out biuro całkowicie odmieniło swoje oblicze.

Biuro kancelarii Gessel w Warsaw Towers | Fot. Szymon Polański

W ciągu trzech miesięcy firma Interbiuro Design & Fit out  przeprowadziła gruntowną rearanżację całej powierzchni (ok 1.300 mkw.), zlokalizowanej na dwóch piętrach na zlecenie właściciela budynku CA IMMO.

Interbiuro Design & Fit out przystąpiło do rearanżacji  powierzchni biurowej kancelarii Gessel na podstawie projektu zewnętrznego.

– W związku z napiętym harmonogramem prac oraz stopniem skomplikowania zadania projektowego, w  celu usprawnienia komunikacji między inwestorem, najemcą a pracownią architektoniczną zewnętrzną podjęto decyzje o przydzielenia do tematu architekta wewnętrznego – wyjaśnia Agnieszka Król-Montoya, architekt z firmy Interbiuro. – Zadaniem architekta było czuwanie nad sprawnym przebiegiem wyboru materiałów i produktów, które w projekcie jeszcze były niezdefiniowane, rozwiązywanie na bieżąco zagadnień  projektowych, które pojawiały się w trakcie realizacji, i jak najszybsze przedstawienie tych rozwiązań do akceptacji inwestorowi, najemcy i architektowi zewnętrznemu.

Dzięki budowaniu relacji z najemcą i inwestorem zaoszczędzono czas, który zawsze zajmuje proces decyzyjny i dzięki temu można było przyspieszyć zamówienia i sprawniej przeprowadzić realizację.

– Jednym z wymagań najemcy było utrzymanie ciągłości pracy, co spowodowało konieczność podziału harmonogramu na trzy etapy – mówi Wojciech Galej, Project Manager z firmy Interbiuro. – Głównymi założeniami było wydzielenie nowego układu funkcjonalnego z uwzględnieniem części biurowej dla pracowników w standardzie gabinetowym, jak i bardzo istotnej strefy recepcyjno-konferencyjnej. Prace w obydwu rozpoczęliśmy od demontaży całości sufitów, ścian, podłóg oraz elementów instalacji elektrycznej. Nowo projektowane ściany działowe wykonane zostały zarówno w systemie suchej zabudowy, jak również jako przegrody szklane w systemie Horyzont firmy Witkowski.

Drzwi wysokości 240 cm do gabinetów dostarczyła i zamontowała firma Espes, na których zostały wyklejone wzory z foli szronionej. Materiały wykończeniowe w części pracowniczej zostały użyte zgodnie z nowym standardem budynku i jest to sufit AMF, wykładziny Interface oraz oświetlenie rastrowe LED. Nowy kształt parapetów został zaprojektowany w sposób modułowy, który umożliwia przy zmianie aranżacji zachowanie elementów bez konieczności ich wymiany.  

Cześć reprezentacyjna składa się z recepcji, kuchni oraz trzech sal konferencyjnych. Jedną z nich dodatkowo może przedzielić na dwie mniejsze sale zainstalowana ściana mobilna. Na ścianach korytarzowych użyte zostały okładziny ścienne fornirowane oraz z MDF lakierowanego, gdzie podświetlono boniowania ledem. Oświetlenie na sufitach g-k to głównie profile ledowe w długich odcinkach, jak i w formie kwadratów w wymiarach 180 x 180.
Większość wyposażona została w sterowanie Dali, co umożliwia łatwą regulację natężeniem. Dla komfortu oraz lepszych parametrów akustycznych ułożono wykładzinę Interface Composure.


Równolegle do wymienionych prac, trwało dostosowanie do nowych standardów Warsaw Towers innych powierzchni (hole windowe na obydwu piętrach, toalety). Prace zakończone zostały z końcem listopada ubiegłego roku.

Foto: Szymon Polański1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0